فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان آخرین جزئیات حذف کنکور دوره دکترا پیرامون توقف پذیرش دانشجو در 160 رشته گفت: هم در دانشگاه آزاد و هم برخی رشته هایی که حداقل امکانات را برای پذیرش نداشتند، پذیرش دانشجو متوقف شده است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس ، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه مراسم بدرقه کاروان اعزامی به رقابت های بیست و هشتمین یونیوررسیاد ورزشی دانشجویان جهان که صبح امروز در دانشگاه خواجه نصیر برگزار شد، در جمع خبرنگاران پیرامون هر سه آیین نامه دوره دکترای تخصصی گفت: آیین نامه حذف کنکور دوره دکترا ابلاغ شده بدین معنی که آزمون های عمومی برگزار می شود و دانشجویان به دانشگاه ها  معرفی می شوند و آزمون تخصصی توسط دانشگاه ها برگزار و براساس آن دانشجویان برگزیده می شوند.
وی پیرامون توقف پذیرش دانشجو  در 160 رشته گفت: هم در دانشگاه آزاد و هم در برخی رشته هایی که حداقل امکانات برای پذیرش نداشتند پذیرش آنها متوقف شده است.
فرهادی پیرامون حذف کنکور سراسری نیز گفت: در این دوره آزمون کنکور سراسری 887 هزار داوطلب شرکت کردند که بیشتر از این تعداد در دانشگاه ها صندلی وجود دارد که اگر درست انتخاب کنند در دانشگاه قبول می شوند مثلا درفنی و مهندسی تعداد شرکت کنندگان از صندلی ها کمتر است مگر بخواهند در یک رشته هایی که داوطلب بیشتری دارند شرکت کنند.

منبع:خبرگزاری فارس