۰۲۱-۲۲۶۹۱۰۱۰ مرکز مشاوره پرواز / پشتیبانی فروشگاه اینترنتی: ۰۹۱۲۸۵۰۱۱۲۵
انتخاب صفحه

طرح جامع پایش سلامت روان کلیه دانشجویان علوم پزشکی امسال در همه مقاطع تحصیلی برای شناسایی دانشجویان در معرض آسیب اجرا خواهد شد و سپس مداخلات درمانی و آموزش‌های لازم به منظور تامین سلامت روان به آنها ارائه خواهد شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، مریم کریمی رئیس اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت، با اعلام این خبر به ارائه توضیحاتی درباره اهمیت آموزش خودمراقبتی به‌خصوص به دانشجویان پرداخت.

کریمی با اشاره به اینکه هفته سلامت امسال با عنوان «دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی برای ارتقای عادلانه سلامت» و شعار «ایمنی غذا، از مزرعه تا سفره» نامگذاری شده است، گفت: در این هفته بر مشارکت مردم و همراهی مجموعه نهادهای حاکمیتی و اجرایی تاکید می­‌شود. یکی از روزهای هفته با عنوان سلامت، آموزش همگانی و خودمراقبتینامگذاری شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، وی با تاکید بر اینکه خودمراقبتی،گام اول سلامت و هسته اصلی تندرستی و رفاه ما است، اظهار داشت: همین اصل است که ما یاد می‌گیریم خودمان از خودمان مراقبت کنیم. در حقیقت خود مراقبتی عملی است که در آن هر فردی از دانش، مهارت و توان خود به عنوان یک منبع استفاده می‌کند تا به طور مستقل از سلامت خود مراقبت کند. خود مراقبتی فعالیتی است که فرد برای تامین حفظ و ارتقاء سلامت خود انجام می‌دهد ولی گاهی این مراقبت به فرزندان خانواده دوستان همسایگان هم محلی‌ها و همشهریان آنها نیز گسترش می‌یابد و می‌تواند در ابعاد جسمانی، روانی- عاطفی، اجتماعی و معنوی انجام گیرد.

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت در پایان با اشاره به این نکته که اولین گام برای برنامه ریزی خود مراقبتی، خود آگاهی است، افزود: با توجه به همین اصل، ادارات مشاوره دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی هر ساله کلیه دانشجویان ورودی جدید را تحت پوشش کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های زندگی قرار می‌دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

shop giày nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcf5 fashionshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời trang