۰۲۱-۲۲۶۹۱۰۱۰ مرکز مشاوره پرواز / پشتیبانی فروشگاه اینترنتی: ۰۹۱۲۸۵۰۱۱۲۵
انتخاب صفحه

رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مهارت کشور از بی‌مهارتی فارغ التحصیلان دانشگاهی به عنوان یکی از نقایص بزرگ نظام آموزشی یاد کرد و گفت: باید فارغ التحصیلان دانشگاهی افرادی توانمند و آچار بدست بار بیایند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، غلامحسین حسینی‌نیا در نشست با کارکنان موسسه آموزش علمی کاربردی فنی و حرفه‌ای مهارت پیشرفته استان کرمانشاه، با بیان اینکه در حال حاضر 82 مرکز علمی کاربردی مهارت در سطح کشور فعال است، گفت: این مراکز با 22 هزار دانشجو و 2500 مدرس در حال فعالیت هستند.

مشاور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در ادامه از آمار بالای فارغ التحصیلان بیکار به عنوان یک معضل بزرگ پیش روی نظام یاد کرد و اصلی ترین علل بیکاری این فارغ التحصیلان را نداشتن مهارت دانست.

حسینی نیا فقدان مهارت فارغ التحصیلان را یکی از نقایص بزرگ نظام آموزشی قلمداد کرد و گفت: باید با برنامه ریزی مناسب شرایطی فراهم شود تا فارغ التحصیلان دانشگاهی افرادی توانمند و آچار بدست بار بیایند.

رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مهارت کشور اصلی‌ترین هدف این مراکز را تربیت نیروهای متخصص، توانمند و ماهر دانست که توانمندی‌های آن‌ها متناسب با نیاز روز جامعه و بازار کار باشد.

این مسئول در ادامه با اشاره به تدوین سند راهبردی موسسات علمی کاربردی مهارت در کشور، گفت: این سند طراحی، تدوین و نهایی شده و در تلاش است تا نقش مهمی در ارتقای سطح مهارت آموزی در جامعه داشته باشد و در راستای توانمندسازی افراد گام بردارد.

حسینی نیا با تاکید بر اهمیت توجه به مقوله مهارت آموزی در مراکز آموزشی مهارت، گفت: توجه به این مهم می‌تواند در خالی نماندن صندلی‌های این مراکز اهمیت زیادی داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به جذب دانشجوی خارجی در مراکز شهرهای مشهد و بیرجند، گفت: استان کرمانشاه نیز به دلیل موقعیت خاص خود و همجواری با کشور عراق ظرفیت جذب دانشجوی خارجی را دارد.

حسینی‌نیا در ادامه با تاکید بر اینکه باید جایگاه موسسه را در تامین زنجیره تولید و تامین جا بیاندازیم، گفت: موسسه باید به سمت و سویی پیش رود که تنها کار آموزشی نکند و خروجی آن دانشجویان فعال در زنجیره تامین و تولید باشند.

وی به راه‌اندازی نسخه مهارتی مراکز رشد و دانش‌بنیان در کنار مراکز فنی‌ و حرفه‌ای اشاره کرد و گفت: پرداختن به این مقوله می‌تواند در توانمندسازی هرچه بیشتر فارغ التحصیلان نقش مهمی داشته باشد.

حسینی‌نیا با اشاره به محروم بودن موسسات علمی کاربردی مهارت از بودجه دولتی مستقیم، گفت: با این وجود و به رغم مشکلات فراوان در تلاشند تا در راستای تربیت هرچه بهتر و کارآمدتر دانشجویان گام بردارند.

رئیس آموزش عالی علمی کاربردی مهارت کشور در ادامه با اشاره به برگزاری جشنواره عکس مهارت با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: این نمایشگاه در تلاش است تا در زمینه نهادینه کردن فرهنگ مهارت در جامعه گام بردارد.

وی در ادامه اشاره‌ای هم به وضعیت استان کرمانشاه داشت و گفت: وضعیت مراکز این استان در مقایسه با سایر مراکز مطلوب است.

رئیس آموزش عالی علمی کاربردی مهارت کشور با بیان اینکه مراکز علمی کاربردی مهارت در شهرستان‌های پاوه و سنقروکلیایی مراکزی نوپا هستند، ابراز امیدواری کرد: این مراکز دوره رشد خود را به پایان رسانده و به بلوغ برسند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

shop giày nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcf5 fashionshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời trang