۰۲۱-۲۲۶۹۱۰۱۰ مرکز مشاوره پرواز / پشتیبانی فروشگاه اینترنتی: ۰۹۱۲۸۵۰۱۱۲۵
انتخاب صفحه

معاون آموزشی جهاددانشگاهی گفت: باید سعی کنیم کیفیت کار در آموزش عالی را ارتقا داده و جهت‌گیری ویژه‌ای را که جهاد دنبال آن است، یعنی ارتباط آموزش عالی و اشتغال را پررنگ کنیم.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر قرنفلی در سومین نشست هم‌اندیشی مدیران آموزش عالی جهاد دانشگاهی گفت: با برگزاری این نشست‌ها و کمیسیون‌های ویژه‌ای که در گردهمایی معاونان آموزشی درباره موسسات آموزش عالی داریم، فرصتی فراهم شده تا حجم ارتباطات بیشتر شود و بتوانیم تبادل نظر و تجربه داشته باشیم. اما کماکان نیاز داریم این جلسات را برگزار و مسائل موجود را مطرح کنیم.

قرنفلی توضیح داد: هم در آموزش عالی و هم در علمی‌کاربردی با کاهش تقاضا مواجه بوده‌ایم اما در بخش تخصصی دچار نوسان نشدیم، لذا باید از نظر ساختاری به سمت تاسیس سازمان‌های جهاد رفته و به این سمت حرکت کنیم که مجموعه فعالیت‌هایی که در یک استان صورت می‌گیرند، ارتباط منطقی با هم داشته باشند.

به گفته وی مجموعه‌های آموزش عالی از نظر حقوقی استقلال دارند و تنظیم کردن مسائلی واحد کمی دشوار است.

وی سپس در توضیح گزارشی از وضعیت آموزش عالی کشور گفت: بیش از 4میلیون و 300 هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند که 21درصد از آنها یعنی 920 هزار نفر در مقطع کاردانی، 66درصد معادل 2میلیون و 800هزار در مقطع کارشناسی، 450هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 60هزار دانشجو در مقطع دکتری تخصصی تحصیل می کنند.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی ادامه داد: 45درصد از دانشجویان در حوزه علوم انسانی، 34 درصد در حوزه فنی مهندسی و 21درصد در چهار حوزه دیگر یعنی هنر و پزشکی و زبان و کشاورزی هستند.

قرنفلی با اشاره به وجود 2800 موسسه و دانشگاه در کشور ، توضیح داد: از این بین تعداد 340 دانشگاه و موسسه وابسته به وزارت علوم، 44 دانشگاه وابسته به وزارت بهداشت، 117 دانشگاه و موسسه وابسته به آموزش و پرورش و 28 موسسه وابسته به سایر دستگاه ها هستند.

وی ادامه داد: همچنین 358 موسسه غیر دولتی، 408 واحد دانشگاه آزاد، 569 واحد پیام نور و 1000 مرکز علمی کاربردی در کشور وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

shop giày nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcf5 fashionshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời trang

در سبد خرید شما هیچ محصولی وجود ندارد