۰۲۱-۲۲۶۹۱۰۱۰ مرکز مشاوره پرواز / پشتیبانی فروشگاه اینترنتی: ۰۹۱۲۸۵۰۱۱۲۵
انتخاب صفحه

‌دانشیار و عضو هیات علمی دانشگاه پیام‌نور اراک گفت: طرح تیپ‌بندی دانشگاه‌ها می‌تواند گام مهمی در جهت تخصصی شدن دانشگاه‌ها و ایجاد رقابت بین آنها باشد.

دکتر مصطفی یوسفی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی – در رابطه با طرح تیپ‌بندی دانشگاه‌ها که توسط وزیر علوم مطرح شده است، گفت: یکی از مشکلاتی که در حوزه دانشگاهی وجود دارد این است که دانشگاه‌های سطح کشور تخصصی نیستند و همه این مراکز آموزشی به صورت جنرال و عمومی عمل می‌کنند.

این عضو هیأت علمی دانشگاه پیام‌نور مرکز اراک تصریح کرد: همه دانشگاه‌ها در همه رشته‌ها دانشجو می‌پذیرند و نتیجه آن خروجی چندمیلیونی دانشجویانی است که می‌خواهند جذب بازار کار شوند، اما این فارغ‌التحصیلان با مسائلی روبرو می‌شوند از قبیل اینکه آیا کارآفرین یا درآمدزا هستند و آیا با نوع تحصیلاتی که داشته‌اند قادر به حل مشکلات هستند یا خیر.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: دانشگاه‌ها علاوه بر ظاهر عملکردی مناسب باید دارای محتوای مناسب بوده و تخصصی شوند. نباید دانشگاه‌های موجود در یک شهر همه همانند یکدیگر عمل کنند و یک وظیفه را انجام دهند چراکه خروجی سیستم آموزشی پایین می آید.

معاون دانشگاه صنعتی اراک، گفت: برخی از دانشگاه‌ها چوب اسم‌شان را می‌خورند در صورتی که از درون دارای محتوای مناسبی هستند.

یوسفی‌راد تأکید کرد: باید به این نکته توجه داشت که دانشجوی فارغ‌التحصیل شده دست‌پرورده‌ی کدام استاد است نه دست‌پرورده‌ی کدام دانشگاه. برجسته بودن استاد و نه دانشگاه در ارزیابی‌های فارغ التحصیلان مهم‌تر از این است که آنها در کدام دانشگاه تحصیل کرده‌اند.

وی با مثبت ارزیابی کردن این طرح و تاکید بر عدم بررسی ستادی این طرح، ادامه داد: بهتر است در اجرایی کردن این طرح نظرات دست اندرکاران اخذ شده و با همه مشورت شود، همچنین خوب است که برای رتبه‌بندی سقف درنظر گرفته شود چراکه دانشگاه‌ها دارای سطوح مختلف توسعه یافته، درحال توسعه و در حال تبدیل از آموزشگاه به دانشگاه هستند.

یوسفی‌راد با بیان اینکه این قبیل مسائل باید در محاسبات به عنوان شاخص در نظر گرفته شوند تأکید کرد: اگر نظرات دانشگاه‌های استان‌ها و شهرستان‌ها در خصوص این طرح مورد استفاده قرار نگیرد، دچار مشکل خواهیم شد.

منبع:خبرگزاری ایسنا

shop giày nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcf5 fashionshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời trang

در سبد خرید شما هیچ محصولی وجود ندارد