۰۲۱-۲۲۶۹۱۰۱۰ مرکز مشاوره پرواز / پشتیبانی فروشگاه اینترنتی: ۰۹۱۲۸۵۰۱۱۲۵
انتخاب صفحه

معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور کشور گفت: لازم است تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه و شعبه‌های آن به ویژه در استان خراسان شمالی افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، نجفی در نشست اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با مسئولان و مدیران مراکز آموزش عالی استان، اظهار کرد: افزایش تحصیلات تکمیلی به‌منظور توسعه فناوری و تولید علم نیازمند حمایت‌های ویژه‌ای است.

وی با اشاره به وجود 500 شعبه دانشگاه پیام نور در سطح کشور، گفت: 850 هزار دانشجوی این دانشگاه در سطح کشور مشغول به تحصیل هستند.

نجفی ادامه داد: هم اکنون 4000 نفر عضو هیات علمی در این دانشگاه فعالیت می‌کنند.

وی با تاکید بر اهمیت کارآفرینی و تولید ثروت در کشور گفت: با توجه به وجود ظرفیت‌های مناسب همانند گردشگری و گیاهان دارویی در استان می‌توان با آموزش‌های لازم در این حوزه تولید ثروت کرد.

معاون وزیر علوم نیز در این جلسه اظهار کرد: خراسان شمالی به علت وجود مشکلات تاریخی دارای محدودیت‌های بسیاری است.

دکتر امید با بیان این که باید همه کمک‌ها در حوزه آموزش عالی و دانشگاه مادر در استان صورت گیرد، گفت:در صورت توسعه دانشگاه مادر در استان، به تناسب آن زمینه توسعه فرهنگی و اجتماعی نیز ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد:با توجه به رشد مناسب بودجه دانشگاه مادر، این درحالیست که تکمیل زیرساخت‌های این مرکز نیازمند مساعدت مسئولان استانی است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش نیز در این جلسه اظهار کرد:مشکلات آموزش و پرورش خراسان شمالی در بعد زیرساختی و سخت‌افزاری با عقب‌ماندگی‌های فراوان مواجه است که این امر توجه ویژه مسئولان را می‌طلبد.

مجتبی زرافشان افزود: با وجود تنگناهای بسیار در بحث زیرساخت‌ها اما آموزش و پرورش استان در بعد آموزشی و تربیتی از وضعیت خیلی خوبی برخوردار است.

وی خاطر نشان کرد: در بعد نیروی انسانی نیز رضایت شغلی اهمیت به‌سزایی دارد، بنابراین تاثیر این رضایت و یا عدم رضایت نیروی انسانی این حوزه، در فرهنگ جامعه نمود پیدا می کند.

زرافشان با بیان این که مدارس شبانه روزی از گران‌ترین مدارس هستند، افزود:این استان به سبب وجود گستردگی‌ها برای توسعه مدارس شبانه‌روزی و تحصیل بیش از 600 دانش آموز دختر در این مدارس، ازین جهت اهمیت بالایی دارد.

استاندار خراسان شمالی نیز در این جلسه اظهار کرد: رفع مطالبات فرهنگیان با همکاری دولت و مجلس امکان‌پذیر است.

سید علی اکبر پرویزی ادامه داد: مطالبات فرهنگیان از مجموعه نظام است و باید با تلاش همه به ویژه مجلس خواسته‌های آنان مرتفع شود.

وی با اشاره به این که خراسان شمالی دارای عقب‌ماندگی‌های فراوان در حوزه‌های مختلف به ویژه آموزشی است، افزود: رفع همه نارسایی و عقب‌ماندگی‌ها طی یک سال و دوسال امکان پذیر نخواهد بود.

پرویزی با ذکر اینکه وضعیت اعتبارات اجازه شروع پروژه جدیدی را در استان نمی‌دهد، بیان کرد: با وجود این وضعیت از سال گذشته تاکنون عملیات احداث 120 باب مدرسه شروع شده و این مدارس تا مهر ماه سال جاری تحویل داده می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: طی رایزنی‌ها مقرر شده بیش از 20 واحد آموزشی نیز در استان توسط بنیاد برکت احداث شود.

پرویزی با تاکید بر ساماندهی مراکز آموزش عالی در استان، یادآور شد: در استان از گسترش فضای فیزیکی آموزشی و غیرکارشناسی جلوگیری می‌شود.

وی گفت: با توجه به وجود عقب‌ماندگی‌های فراوان در حوزه آموزش عالی، طی سال گذشته سه هزار میلیارد ریال اعتبار در همین بخش در استان هزینه شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

shop giày nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcf5 fashionshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời trang

در سبد خرید شما هیچ محصولی وجود ندارد