۰۲۱-۲۲۶۹۱۰۱۰ مرکز مشاوره پرواز / پشتیبانی فروشگاه اینترنتی: ۰۹۱۲۸۵۰۱۱۲۵
انتخاب صفحه

مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم با اعلام اینکه جذب دانشجوی غیربورس به دانشگاه‌ها واگذار شد، گفت: آیین‌نامه جذب دانشجویان غیرایرانی غیر بورس در حال تدوین است و پس از امضای وزیر علوم، از مهرماه سال جاری اجرا می‌شود.

صمد حاج‌جباری در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تصریح کرد: این آیین‌نامه بعد از اخذ نظر همه معاونت‌ها و مراجع ذیربط تدوین شده است. از آنجا که در گذشته بخش غیر بورس به این صورت فعال نبوده، آیین‌نامه‌هایی تاکنون برای دانشجویان غیرایرانی وجود داشت که همگی مربوط به بخش بورسیه بود اما با فعال‌تر شدن این بخش، آیین‌نامه‌ای تدوین شده که در آن، شرایط جذب دانشجوی غیرایرانی غیربورس توسط دانشگاه‌ها تعریف شده است.

وی ادامه داد: طبق این آیین‌نامه، دانشگاه‌ها نسبت به پذیرش علمی دانشجویان اقدام می‌کنند و مدارک دانشجویان توسط دانشگاه‌ها بررسی می‌شود و سازمان امور دانشجویان بیشتر هماهنگی و کارهای کنسولی را دنبال می‌کند.

مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم در مورد نحوه اطلاع‌رسانی دانشگاه‌ها برای جذب توضیح داد: سایتی توسط سازمان امور دانشجویان در حال تنظیم و راه‌اندازی است. از طرف دیگر به دانشگاه‌ها اعلام شده است که اگر می‌خواهند در این زمینه فعال باشند، باید سایت‌های آنها علاوه بر زبان فارسی به زبان‌های بین‌المللی از جمله انگلیسی، عربی یا فرانسه به‌روز شود و توانمندی‌های خود را در این زمینه اعلام کنند، سپس لینک سایت دانشگاه‌ها در سایتی که سازمان امور دانشجویان در حال طراحی است، آورده می‌شود تا داوطلبان از این طریق با دانشگاه‌ها و شرایطشان آشنا شوند.

حاج‌جباری در پاسخ به این سوال که :کدام دانشگاه‌ها برای جذب دانشجویان غیرایرانی غیر بورس مد نظر است؟»، گفت: دانشگاه‌های برتر استان تهران مانند دانشگاه تهران، دانشگاه شهیدبهشتی، دانشگاه علامه، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه هنر و … مد نظر هستند. همچنین دانشگاه‌های مادر استان مانند دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان در استان اصفهان در اولویت اول هستند.

وی ادامه داد: قرار نگرفتن نام یک دانشگاه در این لیست به معنی این نیست که نمی‌توانند دانشجوی غیرایرانی جذب کنند. در آیین‌نامه، مکانیزم‌ها و شرایطی که دانشگاه باید برای جذب دارا باشد ذکر شده است و چنانچه دانشگاهی متقاضی جذب بود، باید درخواست خود را به کمیته اجرایی که در این آیین‌نامه دیده شده است ارائه کند، سپس کمیته اجرایی توانمندی دانشگاه را با اعزام هیات‌هایی بررسی می‌کند و چنانچه دانشگاه واجد شرایط بود می‌تواند دانشجوی غیرایرانی غیر بورس جذب کند.

مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم با تاکید بر اینکه آیین‌نامه مذکور از چند ماه قبل در دست تدوین بوده است، درمورد زمان ابلاغ و اجرای آن توضیح داد: این آیین‌نامه پس از امضای وزیر و در آینده نزدیک ابلاغ می‌شود تا از ترم جاری اجرا شود.

منبع:خبرگزاری ایسنا

shop giày nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcf5 fashionshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời trang

در سبد خرید شما هیچ محصولی وجود ندارد