۰۲۱-۲۲۶۹۱۰۱۰ مرکز مشاوره پرواز / پشتیبانی فروشگاه اینترنتی: ۰۹۱۲۸۵۰۱۱۲۵
انتخاب صفحه

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۲۸۰ هزار دانشجو در رشته های تحصیلی گروه مهندسی برق تحصیل می کنند که معادل ۶ درصد جمعیت دانشجویان کل کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمد فرهادی در بیست و سومین کنفرانس ملی مهندس برق در دانشگاه صنعتی شریف گفت: تحصیل جمعیت کثیری از دانشجویان که اغلب از بهترین های دانشجویان کشور هستند در مهندسی برق سرمایه انسانی عظیمی برای کشور است که باید با ترکیب این سرمایه  انسانی با سرمایه مادی، دست به نوآوری علمی و صنعتی زد و راه را برای توسعه کشور هموار کنیم.

وی افزود: با توجه به بازار بزرگ انرژی الکتریکی کشور و استعدادهای موجود ضروری است زمینه های تولید و صادرات محصولات و فناوریهای مرتبط با مهندسی برق فراهم شود.

وزیر علوم اظهار داشت: صنعت روبه رشد مخابرات ایران با دهها میلیون مشترک و بیش از ۴۰ میلیون کاربر اینترنت یک ظرفیت بزرگ چند تریلیون تومانی را در زمینه کارهای فنی، عمرانی و توسعه ای برای رشته برق ایجاد می کند.

فرهادی گفت: امروز زمینه کاربرد دانش مهندسی برق بسیار گسترده است و برای نمونه در عرصه پزشکی و پیراپزشکی، در زمینه ابزارهای تشخیصی، تصویربرداری و درمانی و توانبخشی، بسیاری از سامانه ها مرتبط با مهندسی برق می باشد.

وی با اشاره به پیوند روز افزون مهندسی برق و پزشکی و زیست شناسی گفت: زمینه های پژوهشی مشترک میان مهندسی برق و پزشکی در رشته هایی نظیر مهندسی پزشکی بیشتر مشاهده می شود که دانشگاه صنعتی شریف با ایجاد اولین دوره مهندسی پزشکی در ایران در این زمینه پیشتاز سایر دانشگاه هاست .

وزیر علوم با اشاره به موضوع تعویض اندامها در علوم پزشکی گفت: پزشکی صنعتی همپای پزشکی سنتی در ایران روبه رشد است که این موضوع پتانسیل بالایی را برای ایجاد رشته های میان رشته ای میان مهندسی برق و پزشکی ایجاد کرده است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد  برگزاری بیست و سومین کنفرانس ملی مهندس برق در دانشگاه صنعتی شریف و گردهمایی متخصصان این رشته بتواند  مرحله جدیدی در نوآوری ها و توسعه مهندسی برق در کشور ایجاد کند.

منبع:خبرگزاری مهر

shop giày nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcf5 fashionshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời trang

در سبد خرید شما هیچ محصولی وجود ندارد