فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

استاندار بوشهر در هشتمین جلسه هیأت امنای این استان خواستار ایجاد رشته های جدیدی در حوزه گردشگری در واحدهای دانشگاه آزاد این استان شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی سالاری در هشتمین جلسه هیأت امنای این استان با بیان اینکه اگر دانشگاه ها بتوانند هم راستا با محورهای توسعه استان حرکت کنند، اثر بخشی بیشتری دارد، گفت: استان بوشهر دارای قابلیت گردشگری بی نظیری است که می توان از این موضوع برای توسعه استان و واحد استفاده کرد.

وی با تأکید بر اینکه برنامه توسعه استان به این سمت رفته، از دکتر میرزاده درخواست کرد در مسیر گردشگری رشته های جدیدی در واحدها و مراکز استان ایجاد شود، ایجاد رشته های جدید گردشگری و پژوهش های مربوط به آن می تواند واحد را به سمت فعالیت های درآمدزا سوق دهد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه زیرساخت های این امر در استان وجود دارد، گفت: اگر فعالیت های تحقیقاتی در دانشگاه ایجاد شود، بین توسعه استان و فعالیت های علمی هم افزایی ایجاد می شود.

واحد بوشهر قابلیت تبدیل به یک دانشگاه فراملی را دارد

در این جلسه آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر با تأکید بر اینکه این استان قابلیت جدی و استعداد کافی برای طراحی یک دانشگاه فراملی را دارد، گفت: این استان از دیرباز دارای شرایط ویژه ای برای جذب دانشجویان خارجی بوده است و امروز می توان با یک طراحی دانش بنیان و دقیق، به سرعت واحد بوشهر را به یک مرکز مهم دانشگاهی ایران تبدیل کرد.

وی با اشاره به شرایط دانشگاه بوشهر برای تبدیل به یک دانشگاه بین المللی، ابراز امیدواری کرد: این واحد با اجرای توصیه های مقام معظم رهبری، باعث رشد و بالندگی در عرصه علم و پژوهش در استان شود و دانشجویان و جوانان بتوانند از فضای دانشگاه به خوبی استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر با تأکید براینکه حوزه گردشگری یکی از حوزه های مهم در استان است، گفت: توجه به حوزه گردشگری، هم باعث توسعه استان می شود و هم برای واحد درآمدزایی ایجاد می کند.

منبع: خبرگزاری مهر