فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار رییس و معاونین دانشگاه علمی ـ کاربردی، تعداد 750 هزار نفر فارغ التحصیل این دانشگاه در طول 22 سال فعالیت آموزشی را برای کشور ایران که مردم و به خصوص جوانانش اشتیاق به تحصیلات دانشگاهی دارند، خوب دانست و گفت: یکی از ویژگی های مطلوب دانشگاه علمی ـ کاربردی این است که می تواند به تناسب فعالیت های صنعتی و اقتصادی مناطق مختلف کشور، گسترش یابد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری چرایی و چگونگی تصویب تاسیس این دانشگاه در دولت سازندگی در سال 1372، اضافه کرد: یکی از اهداف ما در شورای عالی انقلاب فرهنگی برای این تصمیم، استفاده از تجربیات متخصصان در جهت توسعه علمی کشور و تقویت پیوند صنعت و دانشگاه بود.

هاشمی رفسنجانی ادامه داد: یکی از خوشحالی های ما تاسیس این دانشگاه بود که فکر می کردیم تحولی از لحاظ مهارت در نیروی کار کشور ایجاد می کند.

وی با توضیح دو هدف تکاملی تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه علمی -کاربردی، گفت: اکنون که دانشگاه آزاد با تاسیس مراکز رشد در سراسر کشور برای تجاری سازی ابتکارات و اختراعات استادان و دانشجویان برنامه ریزی کرده است، فرصتی است که دانش و مهارت با همکاری این دو دانشگاه که کاملا غیر دولتی اند، جدی گرفته شود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اهمیت تحقیق و پژوهش اظهار داشت: همکاری مراکز علمی و دانشگاهی در هر سطحی برای کشور مفید است.

هاشمی رفسنجانی، اشتغال، تقویت تولید و ارتقای بهره وری را یکی از اقدامات ضروری مسؤولان بخش های مختلف کشور دانست و گفت: باید از ظرفیت های دانشگاهی کشور برای افزایش علمی اشتغال بکوشیم چرا که رونق و رشد اقتصادی مطلوب در گرو پیوند علم و عمل، بهتر و سریعتر به دست می آید.

وی با استقبال از ایجاد و تقویت ارتباط علمی و آموزشی میان دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه علمی کاربردی، خطاب به رئیس این دانشگاه گفت: باید زمینه ها و طرح های همکاری های بیشتر این دو دانشگاه را مشخص کنید و به صورت مکتوب پیشنهاد دهید تا زمینه های تحقق این ارتباط فراهم شود.

رییس هیات مؤسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تشریح برنامه های تازه این دانشگاه برای تعمیق تحقیقات علمی و پژوهشی و با تاکید بر لزوم تشویق مخترعان و مبتکران، گفت: مراکز رشد را برای ارزیابی ابتکارات دانشجویان و تجاری سازی آن ها تاسیس کردیم تا با ضمانت وام های بانکی از این طرح ها پشتیبانی کنیم.

در آغاز این دیدار آقای دکتر اخباری، گزارشی از کمیّت و کیفیت دانشگاه علمی ـ کاربردی در سراسر کشور و آقایان دکتر مجتبی زاده و دکتر حاجی خانی نیز گزارشی از فعالیت ها و برنامه های حوزه های مسؤولیت خود ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی