۰۲۱-۲۲۶۹۱۰۱۰ مرکز مشاوره پرواز / پشتیبانی فروشگاه اینترنتی: ۰۹۱۲۸۵۰۱۱۲۵
انتخاب صفحه

نام رشته: پزشکی هسته‌ای

امروزه با توجه به ابعاد گسترده علم پزشکی، علم پزشکی هسته ای در امر تشخیص و درمان بیماری‌ها ارزش والایی را کسب کرده است و به دلیل اهمیتی که استفاده از اشعه یونیزان و رادیو داروها در امر تشخیص و درمان و تحقیق بیماری‌ها دارد، نیاز بهتر افرادی که آشنا به کاربرد این علم و استفاده از آن در علم پزشکی باشند، ازاهمیت خاصی برخوردار است.

امروزه با توجه به ابعاد گسترده علم پزشکی، علم پزشکی هسته ای در امر تشخیص و درمان بیمار‌ی‌ها ارزش والایی را کسب کرده است و به دلیل اهمیتی که استفاده از اشعه یونیزان و رادیو داروها در امر تشخیص و درمان و تحقیق بیماری‌ها دارد، نیاز بهتر افرادی که آشنا به کاربرد این علم و استفاده از آن در علم پزشکی باشند، ازاهمیت خاصی برخوردار است .

بدین منظور و در اجرای بند 12 و اصل سوم و اصل بیست و نهم و سی ام و بند 1 اصل چهل و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، باید به موازات تربیت پزشکان متخصص و متعهد به تربیت سریع کاردانان ماهر در رشته پزشکی هسته‌ای نیز همت گماشت.

تعریف و هدف

در کاردانی پزشکی هسته ای با توجه به آشنایی دانشجویان این رشته با کاربرد چشمه های باز رادیو داروها در تشخیص و درمان بیماری‌ها فارغ التحصیلان این دوره آموزشی قادر خواند بود در مراکز بهداشتی و درمانی سراسر کشور زیر نظر متخصصین این رشته کلیه خدمات مورد لزوم را انجام دهند.

طول دوره و شکل نظام

متوسط طول دوره کاردانی پزشکی هسته ای 2 سال و نظام آموزشی آن مطابق آیین نامه آموزشی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مصوب شورای برنامه ریزی است:

دروس بصورت نظری و عملی و کار آموزی در عرصه ارایه می شود که در طی جلسات متعدد هفتگی، آموزش مورد نظر انجام می یابد.

ضرورت و اهمیت

با توجه به روز افزون روش‌های پزشکی هسته ای و نیز گسترش روز افزون پزشکی هسته ای در تشخیص ودرمان بیماریها و همچنین توسعه مراکز آموزشی و بخش های پزشکی هسته ای در سراسر کشورجهت اجرای دستورات صحیح متخصصین این رشته نیاز به تربیت کاردان تکنولوژی پزشکی هستهای احساس و لذا رشته فوق ایجاد می گردد.

بازار کار

فارغ التحصیلان دوره فوق دیپلم (دوره کاردانی ) تکنولوژی پزشکی هسته ای باید مهارتهای نظری و عملی زیر را کسب کرده باشند.

الف)فراگیری نظری تشعشعات یون ساز اشعه گاما  اشعه ایکس و ذرات باردار و چگونگی تولید آن، مواد رادیواکتیور وقوانین مربوط به آن .

ب)انجام تکنیک های (روش‌های) مختلف تشخیصی و درمان از زیرنظر مستقیم پزشک متخصص پزشکی هسته ای

ج) فراگیری طرق مختلف حفاظت در برابرتشعشعات یون ساز

 

 

دروس رشته

نام درس
فارسیفیزیولوژی انسانی و فیزیوپاتولوژی
آمار و ریاضیفیزیک عمومی
آناتومی (تشریح انسانی)کارآموزی در عرصه بیمارستانی
اخلاق پزشکیکمکهای اولیه و مراقبت از بیمار
اخلاق و تربیت اسلامیمعارف اسلامی 1
اصطلاحات و کلیات پزشکیزبان خارجی
اصول تاریکخانه و ارزیابی تصاویرشناخت دستگاه های پزشکی هسته ای
اصول کامپیوترفیزیک تشعشع و مواد رادیواکتیو
بافت‌شناسی و آسیب‌شناسیروشهای پزشکی هسته ای 1
تربیت بدنی 1روشهای پزشکی هسته ای 2
حفاظت در برابر پرتوهارادیوبیولوژی
دوزیمتری پرتوهارادیو بیوشیمی و رادیوفارماکولوژی

 

منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

shop giày nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcf5 fashionshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời trang

در سبد خرید شما هیچ محصولی وجود ندارد