۰۲۱-۲۲۶۹۱۰۱۰ مرکز مشاوره پرواز / پشتیبانی فروشگاه اینترنتی: ۰۹۱۲۸۵۰۱۱۲۵
انتخاب صفحه

زبان و ادبیات عرب

کد(1104)

 

مقدمه

داوطلبان ورود به رشته زبان و ادبيات عرب براي موفقيت و ادامه تحصيل در اين رشته علاوه بر علاقمندي نسبت به زبان عربي و درك و فهم مفاهيم قرآن و حديث بايد در زمينه درسهاي عربي و ادبيات فارسي از پايه قوي برخوردار بوده و رغبت به فراگيري مضامين درسهاي تخصصي مربوط به اين رشته را داشته باشند.داوطلب ورود به رشته زبان و ادبيات عرب بايد با حوصله و پشتكار و دقت‌نظر كافي در متون عربي و صرف وقت زياد براي مطالعه عميق در دروسهاي اصلي و تخصصي و پايه باشد.

معرفی گرایش ها

اين رشته گرايش‌ خاصي در دوره كارشناسي ارشد و دكترا نداردو  فقط همان رشته زبان و ادبيات عربي در دوره تحصيلات تكميلي ادامه پيدا مي‌كند. ولي هر دانشجو مي‌تواند با توجه به علاقه و تواناييهاي خود در يك زمينه تخصصي ادبيات عربي مهارت بيشتري بدست آورد.

زمینه های اشتغال

فارغ‌التحصيلان اين رشته در مراكز متعدد و متنوعي مي‌توانند به كار مشغول شوند از قبيل آموزش و پرورش به عنوان معلم عربي وزارت‌خانه‌ها و سفارت‌خانه‌هاي كشورهاي عربي به عنوان مترجم و رايزن فرهنگي و در سازمان حج و زيارت دانشگاهها و روزنامه‌ و مجلات و در مراكز آموزشي و فرهنگي به عنوان محقق و پژوهشگر و مدرس و نیز  باتوجه به اينكه فارغ‌التحصيلان دوره‌هاي كارشناسي ارشد و دكترا از توانايي بيشتري نسبت به فارغ‌التحصيلان دوره كارشناسي برخوردارند و با توجه به مطالعات بيشتر مي‌توانند در زمينه‌هاي تخصصي‌تري فعاليت نمايند. لذا در موسسه‌هاي محلهاي جذب دانشجويان كارشناسي و نيز در سازمان‌هاي مختلف مسئوليت‌هاي بالاتر و مهمتر علمي و پژوهشي را مي‌توانند عهده‌دار شوند براي مثال مي‌توانند در دانشگاهها به عنوان اعضاي هيات علمي پذيرفته شوند و كارهاي اجرايي را برعهده گيرند. همچنين در مراكز تحقيقاتي و انتشاراتي به عنوان محقق و مترجم همچنين در وزارت ارشاد و امور خارجه به عنوان رايزن فرهنگي سفارتخانه‌هاي جمهوري اسلامي ايران در كشورهاي عربي مشغول به كار شوند.

shop giày nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcf5 fashionshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời trang

در سبد خرید شما هیچ محصولی وجود ندارد