فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

کار آفرینی

کارآفرینی

امروز روز کار آفرینی نام گذاری شده.روزی که با تاکید بر ترویج آموزشی بر مبنای خلاقیت و نوآوری، مهارتی را حاصل شود.و زیر سایه مهارت ابتکاراتی صورت گیرد.

اگر قرار باشد تعریفی از کارآفرینی ارائه دهید اولین کلمه کلیدی که در ذهنتان نقش می بند چیست؟

شاید ذهنتان به سمت یه ایده خیلی ناب یا یه کاری که تا به حال کسی انجام نداده خطور کند. تا حدی این ذهنیت درسته اما اگر با این اندیشه پیش برید یعنی مطلقا به دنبال موضوع و یا ایده خاص وناب باشید ممکنه از خیلی چیزهایی که خیلی ساده ویا از نظر ما پیش و پا افتاده هستن بگذریم.اولین قدم در کار آفرینی اینه که به دنیای اطرافمون خوب و با دقت توجه کنیم و نذاریم به خاطر اینکه همیشه بوده و از دید ما حضوری عادی و روزمره داره،نادیده گرفته بشه.کارآفرینی و نوآوری در واقع ارائه خلاقیت محسوب میشه اینکه بتونید به یه موردی که در دنیای پیرامونتون عادیه یه نگاه یا اندیشه جدید داشته باشید اولین قدم رو در دنیای کار آفرینی برداشتید.

همراهان همیشگیه پرواز،حال که شما در ابتدای مسیر آموزش و تصمیم گیری برای رقم زدن آینده خود هستید بیاید با تکیه بر دانش،مهارت ها و استعدادهای فردی خود را شناسایی کنید و با بهره گیری از اندیشه های نوین ناظر دنیای اطراف خود باشید تا با ارائه خلاقیت و نو آوری امکانات موجود در اطرافتان را به یک فرصت ناب تبدیل کنید.

به این عکس نگاه کنید :

karafarini1

حدس می زنید این عکس چی رو می خواد نشون بده؟

این آقا شغل ساده واکس کفش رو داره اما با یه خلاقیت نه تنها به شغلش جلوه داده بلکه تونسته نگاه بسیاری از مردم جهان را به سوی خودش جلب کنه و سوژه بسیاری از روزنامه های ایرانی و خارجی بشه.خلاقیت این آقا که معروفه به علی واکسیما در نوع طراحی و ساخت ماشینش که به شکل کفش نمایان شده.

و یا آقای عباس برزگر که با هوشیاری توانست به عنوان کارآفرین صاحب رتبه شود.و به قول خودش رنج را به گنج تبدیل کرد.

مردی روستایی که توانست با بهره گیری از امکانات موجود در حیطه زندگیش یه فرصت ناب را برای خودش و خانوادش و به مرور برای اهالی روستا رقم بزنه.

karafarini2

پروازی های عزیز،کارآفرینان بسیاری در گوشه گوشه مملکت هستند که فارغ از همه دغدغه ها و مشکلات با پشتکار و ایمان برای رسیدن به اهدافشون از هیچ تلاشی دریغ نمی کنن.

هم اینک شما کمی درنگ کنید و قدری بیاندیشید که اگر این خلافیت و نوآوری پشتوانه ای به نام دانش و علم داشته باشد چه سهل در تیر رس اهداف شما قرار می گیرد.

نکته ای که پرواز از شما می خواهد این است که از هم اکنون که با ما هستید و همراه هم قرار است مسیری را طی کنیم البته با تلاش و همت بی شائبه شما، و کمک ها و راهنمایی های مشاوران و متخصصان پرواز تا به نوک قله صعود کنیم بیاید هدفمند با اندیشه ای فارغ از تکرار و تناوب به سر منزل مقصود برسیم.

­­­­و مبادا اجازه دهیم موجی از تکه کلام های روزمره اندیشه شما را مسموم کند.برای خاص بودن و متفاوت بودن فارغ از اندیشه نو و خلاقیت و توجه به دنیای اطراف،نیاز است که کلماتی چون:نمیشود،سخت است،نمی تونم ،ما نیاز به سرمایه داریم و….دور ریخته شود.و با اراده قوی و عزمی راسخ به پیشتوانه بهره بردن از تجارب پیشکسوتان راه را برای رسیدن به اهداف خاص خودمان هموار کنیم و به جایی برسیم که دیگران هم رسیده اند اما شما به گونه ای با تدبیری خاص به وجهه دیگر آن رسیده اید که نمایانگر هوشمندی و خلاقیت شماست.