فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

سرپرست معاونت امور دانشجویان داخل وزارت علوم با اعلام این خبر که ثبت نام برای نقل و انتقالات دانشجویان از ابتدای این ماه آغاز شده،‌گفت: دانشجویان می‌توانند با مراجعه به سامانه سازمان امور دانشجویان درخواست مهمانی خود را ثبت کنند.

سید ابوالحسن ریاضی در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا درپاسخ به این سوال که طرح هوشمندسازی کارت دانشجویان به کجارسید، گفت: تمام اقدامات لازم انجام شده اما اجرای این طرح به دلیل تأخیرهای ایجاد شده از تغییرات مدیریتی به تعویق افتاد که بعد از روی کارآمدن دکتر فرهادی این موضوع دوباره در دستورکارقرارگرفت و صندوق رفاه دانشجویان درحال فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای اجرای این طرح است

وی با اشاره به اینکه این تصمیم به نوعی تغییر در نظام ارائه خدمات دانشجویی است، ادامه‌داد: آنچه برای اجرایی کردن این طرح اهمیت دارد، ساختاری است که نظام یکپارچه را در کل مجموعه نظام آموزش عالی هماهنگ کند و اگر تصمیمات لازم گرفته شود، مراحل اجرایی این طرح حدود یک سال به طول می انجامد.

سرپرست معاونت امور دانشجویان داخل وزارت علوم در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درمورد وضعیت خوابگاه‌های کشور گفت: تقریبا بیش از 80 درصد خوابگاه های ما نیاز به تعمیر و تجهیز دارند. طبق برآوردهای صندوق رفاه دانشجویان، نزدیک به 500 میلیارد تومان هزینه برای تعمیر و تجهیز مجموعه خوابگاه‌های آموزش عالی کشور نیازداریم.

وی در ادامه گفت: باتوجه به اعتباراتی که هست ما تنها می توانیم 10 درصد این میزان را فراهم کنیم و در زمینه تعمیرات اضطراری و نه بازسازی و بهسازی خوابگاه‌ها صرف کنیم. خوابگاه‌های تمام استان‌ها با چنین مشکلی مواجه هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا