فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

رئیس دانشگاه کردستان از آغاز ساخت دانشکده مهندسی سقز در زمینی به مساحت دو هکتار در زیربنای 3500 متر با اعتبار اولیه پنج میلیارد ریال خبر داد و گفت: دانشگاه کردستان مصمم است هر چه سریع‌تر ساخت این مکان دانشگاهی را به پایان برساند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کردستان، فردین اخلاقیان در نشست با فرماندار و جمعی از مسئولان این شهرستان با اشاره به آغاز ساخت دانشکده مهندسی در سقز، بر تسریع در ساخت آن تاکید کرد.

رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه ساخت این دانشکده می‌تواند به عنوان یک ثروت ماندگار برای مردم این شهرستان و استان باشد، افزود: دانشگاه کردستان مصمم است هر چه سریع‌تر ساخت این مکان دانشگاهی را به پایان برساند.

وی با بیان اینکه پیمانکار قول مساعد داده است در مدت دو سال ساخت این دانشکده را به پایان برساند، از مسئولان این شهرستان به ویژه فرماندار خواست زمینه تسریع در اتمام ساخت این دانشگاه را فراهم کنند.

رئیس دانشگاه کردستان عنوان کرد: این دانشکده وابسته به دانشگاه کردستان است و ساخت و بهره‌برداری از آن در توسعه این شهرستان نیز موثر می باشد.

فرماندار شهرستان سقز نیز در این جلسه با تقدیر از تمام مسئولانی که برای ساخت این دانشکده تلاش کرده‌اند، ساخت این فضای آموزشی را فرصتی ارزشمند برای توسعه این شهرستان دانست.

علی‌اکبر ورمقانی ادامه داد: این دانشکده در مهرماه 93 کلنگ‌زنی شد و با برگزاری مناقصه و مشخص شدن پیمانکار ساخت آن از امروز آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: این دانشکده وابسته به دانشگاه کردستان است و در برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته پس از ساخت دانشکده مهندسی سقز به صورت مستقل درخواهد آمد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه سقز ادامه داد: این دومین دانشکده دولتی در استان کردستان است که در شهر سقز ساخته می‌شود.

ورمقانی افزود: مسئولان این شهرستان خود را مکلف به همکاری برای اتمام ساخت این دانشکده می‌دانند و خدمات مورد نیاز را انجام خواهند داد.

لازم به ذکر است این پروژه در زمینی به مساحت 2 هکتار با زیر بنای 3500 متر و جزو مصوبات دور اول سفر رئیس‌جمهور سابق به استان کردستان و شهرستان سقز است.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا