فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

مدیر مرکز مشاوره و روان‌درمانی دانشگاه شیراز گفت: طبق تحقیقات انجام شده، 14 درصد از دانشجویان این دانشگاه مبتلا به مسائل و مشکلات روحی و روانی هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، چنگیز رحیمی در جمع خبرنگاران افزود: این آمار با آمار کشور برابر و یکسان است.

رحیمی گفت: این مرکز در سال‌های گذشته تنها به مخاطبین خود خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌کرد اما از سال گذشته سرویس دهی آن گسترده شده است.

وی به استقرار یک روانپزشک و مشاور مذهبی در این مرکز اشاره و اضافه کرد: در سال گذشته موفق به ارائه خدمات به 7500 متقاضی شدیم .

مدیر مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز پیشگیری را یکی از رسالت‌های مهم این مرکز عنوان کرد و گفت: دانشجویان در بدو ورود به این دانشگاه موظف به تشکیل پرونده سلامت در این مرکز هستند که علاوه بر آن، شرکت در کارگاه بهداشت روان نیز ویژه دانشجویان جدیدالورود الزامی است.

رحیمی خاطرنشان کرد: تا پایان اسفند 93، بیش از یکصد کارگاه آموزشی در موضوعات کنترل خشم، روش مطالعه، برقراری ارتباط با دیگران به همت این مرکز برای دانشجویان برگزار شد.

وی ادامه داد: برای اساتید جدیدی که هرسال وارد دانشگاه می‌شوند نیز کارگاه دو روزه‌ای با عنوان آشنایی با مشکلات دانشجویی و فنون برقراری ارتباط با دانشجویان برگزار می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز تمرکز صرف بر آموزش را مهمترین مشکل سیستم آموزشی کشور برشمرد و گفت: در سال‌های گذشته در ابعاد مختلف با رشد فعالیت‌های آموزش و پرورش در زمینه پیشگیری، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و مسائلی دیگر مواجه بود‌ه‌ایم اما هنوز هم کافی نیست.

رحیمی خاطرنشان کرد: ظرف 10 سال گذشته به دلیل اطلاع رسانی‌هایی که عمدتا از رسانه ملی انجام شده است، شاهد تغییر دید روانشناسانه مردم هستیم و امیدواریم این روند تداوم داشته باشد.

وی همچنین از راه‌اندازی مشاوره بخش کودک در مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

مدیر مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز گفت: تربیت کادر متخصص را از سال گذشته در دستور کار قرار داده‌ایم که در این راستا تاکنون 200 نفر در حوزه ترک اعتیاد آموزش دیده‌اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا