فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهر تهران ، حسین بابویی در مراسم “بزرگداشت هفته سلامت” كه در دبيرستان راهيان فضيلت منطقه 2 برگزارگرديد  با تاکید بر اهمیت اجرای طرح غربالگری سلامت دانش آموزان افزود: در راستای امضای تفاهم نامه مشترک وزارتخانه های آموزش و پرورش و بهداشت و همچنین ارتقاع سطح بهداشت و سلامت دهان و دندان، از 15 فروردین تا پایان اردیبهشت ماه جاری تمامی دانش آموزان پایه اول دبستان تحت غربالگری قرار می گیرند

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به این که ارتقاع سطح سلامت دانش آموزان کار بسیار عظیمی است افزود: آموزش و پرورش و هیچ وزارت خانه ای به تنهایی قادر به انجام این طرح نخواهد بود. امروز با همکاری وزارت بهداشت سیاستهایی در این خصوص ابلاغ شده است. گام اول آن آموزش و توانمند سازی است که دانش آموزان در حوزه های بهداشت فردی و محیطی مورد آموزش قرار می گیرند. در راستای این آموزش ها در تهران 700 نفر معاون سلامت داریم و طبق برنامه ریزیهای انجام شده هنوز به حدود 200 معاون سلامت دیگر برای اجرای این طرح نیاز است.

وی با اشاره به شعار«امنیتی غذایی از مزرعه تا سفره» وزارت بهداشت برای سال 94 گفت: اهمیت تغذیه مناسب در ارتقاع سطح سلامت جسمی و روحی دانش آموزان بسیار زیاد است که توزیع شیر رایگان مدارس هم از جمله فعالیتها در راستای افزایش سلامت غذایی دانش آموزن بود.

بابویی در خصوص مهار اضافه وزن دانش آموزان گفت: در راستای ایجاد تحرک در مدارس اقدام به برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای کردیم. با این امر زمینه تحرک و پویایی بدنی را برای دانش آموزان به درون مدارس کشانده ایم.

وی در خصوص غربالگری سلامت ساختاری دانش آموزان اظهار کرد: اکنون 23 کانون اصلاح حرکتی داریم که متخصصان این مراکز برای ارزیابی دانش آموزان به مدارس فرستاده می شوند که در صورت تشخیص ناهنجاری با ارجاع به این کانونها اقدام به درمان می کنند و در مواردی که امکان بهبود در این مراکز نباشد به مراکز درمانی دیگر معرفی می شوند.

 

منبع: اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهر تهران