فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از مستقل شدن دانشکده پزشکی خمین در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: با مستقل شدن این دانشکده تمام مسائل بهداشت و درمان شهرهای محلات و دلیجان زیر نظر خمین انجام خواهد شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه مرکزی، دکتر حسن طاهراحمدی در نشست بررسی مشکلات بخش بهداشت و درمان محلات که با حضور فرماندار، رئیس شبکه بهداشت و درمان و اعضای شورای اسلامی این شهر برگزار شد، گفت: با تامین 1000 دستگاه آمبولانس توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور 20 دستگاه به استان مرکزی اختصاص خواهد یافت که تلاش داریم به هر شهرستان یک دستگاه آمبولانس اختصاص دهیم.

وی با اشاره به درخواست مسئولان محلات مبنی بر شبانه‌روزی کردن درمانگاه نیم‌ور، تصریح کرد: تحقق این مهم نیازمند مشارکت خیرین است و امیدواریم خیرین در شبانه‌روزی شدن این درمانگاه به یاری دانشگاه علوم پزشکی اراک بشتابند، ما نیز تلاش خواهیم کرد با توجه به قوانین و مقررات نسبت به اجرای این طرح و تامین چارت سازمانی آن هماهنگی‌های لازم را با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از برگزاری نشست هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی اراک در هجدهم اردیبهشت ماه در شهرستان محلات خبر داد و بیان داشت: با حضور هیئت رئیسه در محلات سعی خواهیم کرد مشکلات بخش بهداشت و درمان این شهر را یکی پس از دیگری رفع و رسیدگی کنیم.

وی همچنین از اختصاص 300 میلیون تومان اعتبار به منظور توسعه فضای فیزیکی بخش اورژانس بیمارستان امام، تامین دستگاه ماموگرافی، بیهوشی، تامین تجهیزات آزمایش هورمونی، تکمیل ساختمان پزشکان و پرسنل بیمارستان شهرستان محلات خبر داد.

دکتر طاهراحمدی افزود: در حال حاضر یکی از مهمترین مشکلات بخش درمان محلات کمبود پزشکان متخصص است که این مشکل را در شهریور ماه با اعزام متخصصین مورد نیاز برطرف خواهیم کرد.

پیگیری لازم در زمینه صدور مجوز تامین داروهای کمیاب، صدور پروانه بهره‌برداری مرکز فیزیوتراپی هلال احمر، همکاری به منظور اعزام بیماران به کاشان و… از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا