فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه دانشکده‌های علوم ریاضی و رایانه و علوم ارتباطات مستقل خواهند شد، اظهار کرد: سرفصل برخی از‌ رشته‌های جدید به وزارت علوم ارسال شده است.

نادر نعمت‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا، در خصوص رشته‌های جدید دانشگاه علامه طباطبایی گفت: رشته‌های فیزیولوژی ورزشی در ‌گرایش کاربردی، مدیریت میراث فرهنگی در مقطع ارشد، رشته ریاضیات مالی در مقطع دکتری و مترجمی زبان عربی رشته‌های جدیدی هستند که در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی خواهند شد.

وی ادامه داد: سرفصل برخی از این رشته‌ها تدوین شده و به وزارت علوم هم ارسال شده اما سرفصل برخی دیگر از رشته‌ها هنوز نوشته نشده است.

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی افزود: دانشکده ریاضی و علوم ارتباطات در سال جاری از دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی خارج خواهند شد و به صورت مستقل به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

وی در خصوص پذیرش دانشجویان دکتری نیز اظهار کرد: برای پذیرش دانشجو در این مقطع در سال گذشته به گروه‌ها اعلام کردیم که به صورت مستقل پنج نفر را دعوت و با آنان مصاحبه کنند.

نعمت‌اللهی ادامه داد: دانشجویان استعداد درخشان در این مقطع نیز در سال‌های گذشته به صورت سلیقه‌ای و بدون اعلام فراخوان پذیرش می‌شدند، در حالی که ما در سال گذشته و سال جاری فراخوان دادیم و با این افراد مصاحبه کردیم.

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی تصریح کرد: قبل از اینکه آزمون مستقل پذیرش در پردیس‌ها‌ حذف شود، ما برای پذیرش دانشجویان در پردیس‌ها از طریق سازمان سنجش اقدام کردیم، در حالی که در گذشته دانشگاه رأسا اقدام به این کار می‌کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تصمیم کمیته علمی گروه‌ها و کمیته پژوهش‌محور نیز در پذیرش متقاضیان سهمیه استعداد درخشان دوره دکتری و پژوهش‌محور بسیار تأثیرگذار است.

منبع: خبرگزاری ایسنا