فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010
معاون دانشجویی دانشگاه تهران اعلام کرد: تقاضای ما امسال بر عدم افزایش بالای قیمت غذا و خوابگاه بود از طرفی هم صندوق رفاه با افزایش حدود ۱۴ درصد موافقت کرده که تاثیر کمی بر قیمت غذا و خوابگاه دارد.

دکتر حسن به نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ارایه خوابگاه به دانشجویان ورودی جدید دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران در مجموع تلاش دارد به تمام تقاضای دانشجویان روزانه برای خوابگاه پاسخ مثبت دهد.

وی ادامه داد: طرح های توسعه ای را پیش بینی کرده ایم که امیدواریم، تا زمان پذیرش دانشجویان آماده شود تا بتوانیم دانشجویان را اسکان دهیم.

معاون دانشجوی دانشگاه تهران ادامه داد: همچنین قرار است، یک مقدار ظرفیت خوابگاه اجاره ای دانشگاه را افزایش دهیم و شرایط را برای اسکان بهتر دانشجویان نسبت به سال گذشته افزایش دهیم.

وی درباره اینکه تعداد دانشجویان ورودی جدید که نیازمند خوابگاه هستند چه تعداد برآورد شده است، افزود: هنوز اطلاعات ورودی های جدید کامل نشده، ولی برآورد ما در مقطع کارشناسی همانند سال گذشته است و برای دوره کارشناسی ارشد و دکتری اگر بتوانیم  همانند سال گذشته پذیرش داشته باشیم می توانم با اطمینان اعلام کنم، مشکلات خوابگاهی دراین زمینه کمتر می شود.

به نژاد درباره کمبود خوابگاه در بخش دانشجویان متاهلی نیز گفت: دانشگاه های کل کشور با کمبود خوابگاه متاهلی مواجه هستند چون برای یک دانشجوی متاهل باید فضای بیشتری آماده کرد. بنابراین مشکلات در این بخش نیز بیشتر است اما دانشگاه تهران نسبت به دانشگاه های دیگر با مشکلات کمی در این زمینه مواجه است.

وی درباره افزایش قیمت غذا و خوابگاه در سال جاری گفت: تقاضای ما امسال براین بود که افزایشی به آن صورت نداشته باشیم. از طرفی هم هیات امنا صندوق رفاه دانشجویان با افزایش حدود ۱۴ درصد موافقت کرده است که افزایش قابل قبولی است و فکر می کنیم تاثیر اندکی بر قیمت غذا و خوابگاه خواهد داشت.

منبع:خبرنگار مهر