فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

معاون آموزشی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی از تدوین دستورالعملی برای ارزیابی دانشجویان دکتری و شرایط دستیابی به سطح عالی خبرداد.

محمود احمدیان عطاری درگفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا با اعلام این خبر افزود: در یکی از بندهای آیین نامه جدید سقف یکی از شرایط دستیابی دانشجوی دکتری به سطح عالی، این است که طول دوران تحصیل وی بیش از 6 سال نباشد و تعداد مقالات او از حداقل تعداد لازم بیشتر باشد.

وی درهمین زمینه ادامه داد: همچنین شرط ترمیم معدل یکی دیگر از مواردی است که اخیرا در آیین نامه مربوط به دانشجویان دکتری درنظر گرفته شده و براساس آن دانشجویان دوره دکتری که معدل آنها قبل از امتحان جامع کمتر از 14 باشد باید تعدادی واحد بگذرانند تا معدل آنها افزایش یابد و بتوانند درآزمون جامع شرکت کنند.

معاون آموزشی دانشگاه خواجه نصیر با اشاره به اینکه تغییر شیوه نامه ها و آیین نامه های تحصیلی یکی از راه‌های افزایش سطح کیفی دانشگاه هاست، تصریح کرد: این بندها جزو مواردی است که به دانشجویان کمک می کند تا به سطح بالاتری دست یابند.

وی بابیان اینکه ما بناداریم حال که کمیت در دانشگاه ها در چند سال اخیر روبه افزایش گذاشته از مباحث کیفی هم غافل نشویم، افزود: تلاش می کنیم تا سطح کیفی تحصیل در دانشگاه های ایران و دانشگاه خواجه نصیر افزایش یابد.

عطاری یکی دیگر از برنامه های دانشگاه خواجه نصیر را افزایش برخی از امکانات سیستم جانبی آموزشی دانست و عنوان کرد: تعدادی زیرسیستم در سیستم آموزشی فعال خواهند شد که به دانشجویان این امکان را می دهند تا بدون طی مسافت طولانی برای برخی اقدامات و پیگیری پاره ای موارد از طریق این سیستم و بدون فوت وقت عمل کنند.

معاون آموزشی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در پایان خاطرنشان کرد: درحال حاضر درخواست حذف درس، مرخصی تحصیلی و درخواست های مربوط به صدور برخی از گواهی ها از طریق اینترنتی امکان پذیر است و دانشجو می تواند تنها ازطریق سیستم کاربری خود روند اجرای آن را پیگیری کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا