فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس،گفت: نتایج اولیه داوطلبان آزمون سراسری سال 94 به صورت کارنامه تنظیم شده و بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjjesh.org قرار گرفته است و هر یک از داوطلبان می‌توانند نتیجه آزمون خود را از طریق این سایت مشاهده کرده و از آن پرینت بگیرند.

وی افزود: مشاهده نتیجه آزمون با وارد کردن مشخصات شخصی مانند شماره شناسنامه، کد رهگیری و نام کاربری صورت می‌گیرد.

توکلی ادامه داد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته برای افرادی که مجاز به انتخاب رشته شدند نیز ساعت 18 امروز از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود، همچنین داوطلبان می‌توانند این دفترچه را در روز اول مرداد ماه نیز از طریق نمایندگی‌های توزیع روزنامه در کشور تهیه کنند.

وی گفت: انتخاب رشته مجازین به انتخاب رشته نیز از دوشنبه 5 مرداد آغاز می‌شود و تا 10 مردادماه ادامه دارد که داوطلبان باید براساس اطلاعیه سازمان سنجش و ضوابط اعلام شده برای انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی از گروه آزمایشی مجاز یا گروه‌های آزمایشی مجاز اقدام کنند.

* تشریح جزئیات دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی

وی گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2) آزمون سراسری سال 1394، حاوی شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای سال تحصیلی 95-1394، نحوه انتخاب رشته، کد رشته محل‌های تحصیلی هر یک از گروه‌های آزمایشی است و در واقع این دفترچه سند اصلی انتخاب رشته و گزینش دانشجو محسوب می‌شود.

توکلی افزود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند براساس اطلاعیه این سازمان در این رابطه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به دریافت آن از سایت سازمان اقدام کنند.

منبع:خبرگزاری فارس