فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، خبری با عنوان آموزش و پرورش در افزایش مدارس استعدادهای درخشان تجدید نظر کند،منتشر کردیم که در این خبر ابوالقاسم خسروی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: درست است عملکرد مدارس تیزهوشان و یا مدارس استعدادهای درخشان در سطح کشور مطلوب نیست و همانند مدارس نمونه دولتی عمل می‌کنند ولی نباید وزارت آموزش پرورش در زمینه انحلال این مدارس عجولانه و غیر کارشناسانه عمل کند.

خسروی افزود: خانواده‌های زیادی در این زمینه سردرگم هستند و این کار برای دانش آموزان و خانواده‌های آن‌ها مشکل آفرین شده است.

وی مهمترین هدف آموزشی تشکیل این مدارس را گردآوردن جمعی از نخبگان دانش آموز زیر یک سقف و مدیریت متمرکز آن‌ها، با کمترین هزینه نسبت به ارتقای علمی آن‌ها دانست و گفت: مدیریت این مدارس مدیریتی فراتر از آموزش و پرورش می‌خواهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزایش بی‌رویه و بدون اصول کارشناسی این مدارس را به‌ضرر نظام تعلیم و تربیت کشور دانست و افزود: وزارت آموزش و پرورش باید در زمینه افزایش  این مدارس تجدید نظر کند.

مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش با صدور جوابیه‌ای به این خبر پاسخ داده است.

در این جوابیه آمده است:‌ مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در سال گذشته تا کنون سیاست استانداردسازی پذیرش در مدارس مزبور را در پیش گرفته و در تلاش است جذب دانش‌آموزان را در سال‌های آتی به 2.28 درصد برساند و بحث انحلال موضوعیت ندارد بلکه ارتقای سطح علمی، آموزشی و تربیتی آن مورد تأکید این مرکز است.

منبع:خبرگزاری تسنیم