فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان وزارت بهداشت از تسریع زمان تحصیل برای دانشجویان استعداد درخشان خبر داد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پروین پاسالار در گردهمایی دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، با اشاره به اینکه وجود مرکزی به اسم استعداد درخشان در وزارت بهداشت و دانشگاه‌ها نشان‌دهنده اهمیت این مساله است، گفت: وجود چنین مرکزی نشان‌دهنده این است که استعدادهای درخشان تا چه حد در ارتقای کشور مهم هستند.

وی با اشاره به وجود کمیسیون موارد خاص برای دانشجویان ضعیف در دانشگاه گفت: در شرایطی که کمیسیون موارد خاص برای این دانشجویان وجود دارد چرا نباید در دانشگاه کمیسیون ویژه دانشجویان استعداد درخشان داشته باشیم و سقف واحد را برای این دانشجویان بالا ببریم و تحصیل دو رشته‌ای را برای آنها تعریف کنیم.

مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان وزارت بهداشت در ادامه به تسهیلاتی که قرار است به دانشجویان استعداد درخشان تعلیق بگیرد، اشاره کرد و گفت: در آینده براساس آمایش سرزمین‌ دانشجویان استعداد درخشان می‌توانند از همه امکانات موجود منطقه محل تحصیل خود بهره‌ ببرند.

پاسالار در ادامه افزود: همچنین یک فروم(برنامه) تهیه شده و برای ورود به آن هر دانشگاه دارای یک پسورد است تا دانشجویان استعداد درخشان بتوانند از طریق آن وارد شده و به پیگیری مشکلات خود بپردازند اما سعی داریم به تدریج به همه دانشجویان پسورد اختصاص یابد تا دانشجویان شخصا موضوعات مختلف را برای جهت پیگیری در میان بگذارند.

وی با بیان اینکه از همه دانشگاه‌ها خواسته شده در گزارشی اقدامات انجام شده برای دانشجویان استعداد درخشان خود را تشریح کنند، گفت: اقدامات اکثر دانشگاه‌ها به دست ما رسیده و سعی داریم با مطالعه آن تسهیلات و شرایط را برای همه دانشجویان استعداد درخشان یکدست کرده و آیین‌نامه کاملی تدوین کنیم.

تسریع زمان تحصیل دانشجویان استعداد درخشان با اشاره به خدمات کمیسیون استعداد درخشان یکی از اقداماتی که این کمیسیون باید انجام دهد را تسریع زمان تحصیل دانشجویان استعداد درخشان اعلام کرد و گفت: در این صورت دانشجویان استعداد درخشان در صورت توان و امکان سریعتر می‌توانند تحصیلاتشان را به اتمام برسانند زیرا در حال حاضر یکسری قوانین دست و پا گیر در این مورد وجود دارد. همچنین یکسری رشته‌های جدید را به این مجموعه اضافه می‌کنیم و اطلاعات همه اینها به زودی در اختیار دانشجویان استعداد درخشان قرار می‌گیرد.

در ادامه دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه‌های علوم پزشکی به طرح سوالات خود در زمینه‌های مختلف پرداختند که توسط ستاری رئیس بنیاد ملی نخبگان و هاشمی وزیر بهداشت به تعدادی از سئوالات پاسخ داده شد.

منبع:خبرگزاری ایسنا