فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010
معاون پژوهش و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان خارج از کشور گفت: به دلیل اهمیت نظام وظیفه بنیاد برای نخبگان کشور تسهیلاتی در نظر گرفته است.

غلامعلی منتظر معاون پژوهشی و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان خارج از کشور در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران اظهار کرد: مسئله نظام وظیفه یکی از مشکلات مهمی است که بر سر راه همکاری نخبگان با کشور قرار دارد، بنابراین بنیاد برای این افراد تسهیلات نظام وظیفه در نظر گرفته است، در این راستا نخبگان می‌توانند اطلاعات فردی خود را در اختیار بنیاد قرار دهند و بنیاد آن‌ها را بررسی کند.

وی در ادامه افزود: با بررسی‌های انجام شده توسط بنیاد ملی یکی از جدی‌ترین مسائلی که متخصصان غیر مقیم ما دارند مسئله نظام وظیفه است که امیدواریم بتوانیم آن را حل کنیم که اعطای این تسهیلات از ابتدای سال 94 شروع شده است.

منتظر خاطر نشان کرد: نخبگان براساس این که در کدام دانشگاه و در کدام رشته تحصیل کرد‌ه‌اند و چه موفقیت‌هایی را به دست آورده‌اند، تصمیم گیری می‌شود که فرد آیا می‌تواند از تسهیلات نظام وظیفه استفاده کند یا خیر.

معاون پژوهشی و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان خارج از کشور در پایان تصریح کرد: همکاری با نیروهای متخصص و برگزیده ایرانی غیر مقیم در خارج از کشور مورد توجه ویژه بنیاد ملی نخبگان است و در نظر داریم در همین راستا مشکلات آنها را بر طرف کنیم.

منبع:http://www.tabnak.ir