فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: مناسب است با تغییر مدل ارزیابی دانشگاههای خارج از کشور ، آموزش علوم پزشکی کشور به صورت بین المللی توسعه یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، دکتر باقر لاریجانی در نشست مشترکی با رایزن های علمی جمهری اسلامی ایران با بیان فرصت های جهانی موجود برای ارتقاء آموزش علوم پزشکی کشور، همکاری رایزن های علمی با وزارت بهداشت، را زمینه ای برای ورود کشور به عرصه های بین المللی سازی آموزش علوم پزشکی برشمرد.

لاریجانی با اشاره به ظرفیت های موجود برای توسعه بین المللی آموزش علوم پزشکی کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران باید ضمن رصد ظرفیت های موجود در کشورهای مختلف، از این ظرفیت ها بهره برداری مناسب کند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: شورای بین الملل معاونت آموزشی که طی چندماه اخیر تشکیل شده است بستر مناسبی برای تعامل هدفمند معاونت آموزشی با رایزن های علمی است.

وی با بیان نقاط قوت آموزش علوم پزشکی کشور و وجود ظرفیت های لازم جهت ورود به عرصه های بین الملل در این حوزه گفت: مناسب است با تغییر مدل ارزیابی دانشگاههای خارج از کشور و بهره مندی از نظام های ارزیابی بین المللی زمینه های بیشتری برای بهره مندی از توانمندی های این دانشگاهها فراهم آید.

معاون آموزشی وزارت بهداشت ضمن بیان برنامه های آتی این معاونت برای ورود به بازارهای جهانی آموزش علوم پزشکی ابراز امیدواری کرد با اقدامات صورت گرفته در این زمینه و همکاری با رایزن های علمی جمهوری اسلامی ایران شاهد اعتلای آموزش علوم پزشکی کشور باشیم.

در این نشست مشترک رایزن های جمهوری اسلامی ایران در هند، حوزه شینگن، روسیه و چین حضور داشتند.

دکتر حیدرزاده معاون بورس های وزارت علوم با بیان تاریخچه ای از فعالیت رایزن های علمی ایران، ارائه خدمات به دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور و ارزیابی دانشگاههای خارج را از ماموریت های اصلی رایزن ها خواند و گفت: گسترش فرهنگ و زبان ایرانی در دنیا از جمله اهدافی است که در خلال فعالیت رایزن های علمی محقق می شود.

حیدرزاده انتقال تکنولوژی را از دیگر اهداف رایزن های علمی در شرایط کنونی دانست و افزود بحث همکاری در تاسیس و فعالیت در پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان نیز یکی از اهدافی است که در دستور کار رایزن ها قرار دارد.

معاون بورس وزارت علوم نظارت بر موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور و ساماندهی این مراکز را نیز از دیگر وظایف رایزن های علمی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و ابراز امیدواری کرد همکاری رایزن های علمی با وزارت بهداشت زمینه ای جهت توسعه بین الملل آموزش علوم پزشکی شود.

در ادامه دکتر قادر قربانی، دکتر بهرفه ابطحی، دکتر حسین گنجی دوست و دکتر علی اعظم خسروی رایزن های علمی جمهوری اسلامی ایران در منطقه شنگن،‌ روسیه و مشترک المنافع، پکن و هند و شبه قاره به بیان نقاط قوت و چالش های موجود در مناطق مربوطه در راستای توسعه آموزش علوم پزشکی پرداختند و زمینه های همکاری قابل بهره برداری در این حوزه را عنوان کردند.

منبع:خبرگزاری مهر