فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010
مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان از تدوین آیین نامه دانشجویان غیرایرانی غیر بورس خبر داد و گفت: آیین نامه مذکور نهایی شده و برای تایید و ابلاغ به وزارت علوم ارسال شده است.

صمد حاجی جباری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: این آیین نامه چهارچوب پذیرش دانشجویان غیرایرانی با هزینه شخصی را در دانشگاه های کشورمان مشخص می کند.

وی افزود: براساس این آیین نامه شرایط پذیرش و مسایل بررسی علمی این دانشجویان بر عهده دانشگاه ها قرار داده شده است و اداره کل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان نیز براین مساله نظارت خواهد داشت.

مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان افزود: تمام دانشگاه های مادر در استان ها که شامل حدود ۳۵ دانشگاه می شوند و حدود ۸ دانشگاه در استان تهران از شاخص های لازم برای پذیرش دانشجوی خارجی برخوردار هستند و می توانند دانشجوی خارجی پذیرش کنند.

وی ادامه داد: سال گذشته تعداد دانشجویان غیرایرانی غیر بورس نسبت به سال ۹۲ سه برابر شده بود یعنی یک هزار و ۱۰۰ دانشجو به ۳ هزار و ۵۰۰ نفر دانشجو افزایش یافته بود که امیدواریم امسال این رقم به ۸ هزار نفر افزایش یابد.

منبع:خبرگزاری مهر