فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

به گزارش بسیج، اداره کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران با صدور اطلاعیه‌ای درخصوص مطلب منتشره در روزنامه ایران پیرامون دانشکده علوم و فنون نوین توضیحاتی ارائه داد.

در ابتدای این اطلاعیه آمده است: روزنامه ایران، در صفحات 62 و 63 ضمیمه شماره 5993 روز سه‌شنبه 13 مردادماه، گفت‌وگویی با یکی از چهره‌های سیاسی انجام داده که در ضمن آن، ارزیابی‌هایی نسبت به عملکرد دولت‌های نهم و دهم صورت گرفته است. فارغ از هرگونه داوری در خصوص محتوای گفت‌وگوی یاد شده و بازتاب‌ آن، از آنجا که در این گفت‌و‌گو به نحوه تأسیس «دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران» و وضعیت علمی آن نیز اشاره شده است،

اداره کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران در ادامه اطلاعیه خود اعلام کرد: تأسیس دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران، بر اساس سیاست‌های مسئولین وقت دانشگاه تهران و با اخذ مجوز و تأیید هیأت‌امنای وقت دانشگاه که نهاد قانونی تصمیم‌گیرنده در این خصوص است، صورت گرفته و جذب اعضای هیأت‌ علمی این دانشکده نیز از طریق هیأت اجرایی جذب و استخدام وقت دانشگاه انجام شده و تمامی اعضای هیأت‌ علمی این دانشکده، دانش‌آموخته مقطع دکترا از دانشگاه‌های معتبر و گوناگون داخل و خارج کشور هستند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: بر خلاف آنچه در گفت‌وگوی مذکور آمده، نام دانشکده علوم و فنون نوین، همچنان در سایت دانشگاه تهران (بخش واحدهای آموزشی و تحقیقاتی ـ پردیس‌ها و دانشکده‌ها) در کنار سایر دانشکده‌ها موجود است و دانشکده مذکور کماکان به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

اداره کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران تصریح کرد: پس از تغییرات صورت‌گرفته در مدیریت دانشگاه تهران، به دستور مستقیم ریاست فعلی دانشگاه، اقدامات فراوانی در جهت ارتقای کیفیت فعالیت‌های دانشکده علوم و فنون نوین صورت گرفته است که نتیجه نهایی آن، انتصاب رئیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران، با حفظ سمت به عنوان سرپرست دانشکده مذکور بوده است.

در پایان این اطلاعیه آمده است: امید می‌رود همانطور که در حکم انتصاب آمده «ارتقاء عملکرد دانشکده علوم و فنون نوین و امکان استفاده بهتر اعضای هیات علمی و دانشجویان این دانشکده از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری دانشگاه»، ثمره انجام این اقدامات باشد.

لازم به ذکر است در گفت‌وگوی روزنامه ایران با سعید حجاریان در صفحات 62 و 63 ضمیمه شماره 5993 روز سه‌شنبه 13 مردادماه خود، حجاریان ضمن حمله به دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران، تأسیس آن را رفاقتی عنوان کرده و گفته بود که معلوم نیست اساتید این دانشکده در کجا درس خوانده اند و مدرک آنان چیست.

وی همچنینی مدعی شده بود این دانشکده از سایت دانشگاه تهران برداشته شده است.

منبع:http://basijnews.ir