فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

دانشگاه شاهد در پی سوالات داوطلبان کنکور سراسری جهت پذیرش دراین دانشگاه توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، محمد محسن دوباشی، مدیرکل روابط عمومی دانشگاه شاهد با بیان اینکه دانشجویان این دانشگاه پس از بررسی صلاحیت های عمومی پذیرفته می شوند گفت: دانشگاه شاهد هر ساله دانشجویان خود را از طریق آزمون سراسری سازمان سنجش انتخاب می کند و پذیرش در این دانشگاه برای عموم آزاد است.

وی با تاکید بر این نکته که دانشگاه شاهد، جزء دانشگاه‌های دولتی است گفت: هر محدودیت که در خصوص دانشگاه‌های نیمه متمرکز عمل می‌شود در مورد دانشگاه شاهد موضوعیت ندارد چراکه روش پذیرش این دانشگاه نیمه متمرکز نیست و در انتخاب کد رشته‌های دانشگاه شاهد برای متقاضیان هیچ محدودیتی وجود ندارد.

وی افزود:متقاضیان این دانشگاه می توانند یک یا چند کد رشته از کدرشته های این دانشگاه را بدون محدودیت مانند سایر دانشگاه‌های کشور در اولویت‌های 1 تا 150 خود انتخاب نمایند.

دوباشی افزود: قبل از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، متقاضیان چند برابر ظرفیت دانشگاه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور معرفی می‌شوند و در سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی می شود. این افراد برای بررسی صلاحیت های عمومی در مصاحبه دانشگاه شاهد شرکت خواهند نمود. مصاحبه این گروه از معرفی شدگان معمولا اواخر مرداد و اوایل شهریورماه برگزار خواهد شد که اطلاعیه های لازم در سایت سازمان سنجش و سایت دانشگاه منعکس میگردد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه شاهد ادامه داد: این گروه از معرفی شدگان بعد از طی این مرحله برای بررسی صلاحیت علمی مطابق با رتبه و تراز کنکور سراسری به سازمان سنجش معرفی خواهند شد و در صورت قبولی، در اعلام نتایج نهایی سازمان سنجش در کدرشته مربوط به دانشگاه پذیرفته خواهند شد. در هر صورت تمامی کدرشته های انتخابی به ترتیب اولویت انتخابی داوطلب مورد بررسی قرار خواهد گرفت و بدین ترتیب امکان قبولی داوطلب بر اساس نمره علمی در تمامی کد رشته های انتخابی (انتخاب قبلی و بعدی) وجود خواهد داشت.

مدیر روابط عمومی دانشگاه شاهد گفت: در صورت کسب نمره علمی لازم برای پذیرش داوطلب در کدرشته های قبل از کد رشته دانشگاه شاهد، پذیرش داوطلب در همان کدرشته نهایی میگردد و در صورت عدم قبولی در کد رشته های قبلی، وضعیت داوطلب در مصاحبه دانشگاه شاهد بررسی خواهد شد و با کسب نمره علمی لازم، داوطلب در کدرشته مربوط به دانشگاه شاهد پذیرفته خواهد شد اما اگر داوطلب به هر دلیلی حائز صلاحیت علمی یا عمومی نشود انتخاب های بعدی وی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. با این وصف بدیهی است انتخاب هر کدام از کد رشته های دانشگاه شاهد بر اولویت های قبل و یا بعد داوطلب تاثیر نخواهد داشت. به عنوان مثال اگر داوطلبی یکی از کد رشته های دانشگاه شاهد را در اولویت 15 انتخاب کند، در اعلام نتایج نهایی ابتدا اولویت های یک تا چهارده مربوط به این داوطلب بررسی میشود و در صورت قبولی در هر کدام از آنها، دیگر اولویت دانشگاه شاهد بررسی نخواهد شد اما اگر این فرد در اولویت های قبلی خود پذیرفته نشود و در صورت قبولی در مصاحبه دانشگاه، وضعیت علمی داوطلب متناسب با کدرشته انتخابی بررسی خواهد شد.

وی ادامه داد: در صورتی که داوطلب در این کد رشته دانشگاه شاهد به هر دلیلی پذیرفته نشود انتخاب های بعدی او بررسی خواهند شد.

دوباشی تاکید کرد: بدیهی است درخصوص صلاحیت‌های عمومی متقاضیان دوره و احراز موارد فوق بررسی لازم از سوی هسته گزینش دانشگاه صورت پذیرفته وپذیرش نهایی داوطلبان منوط به تأیید هسته گزینش دانشگاه خواهدبود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه شاهد در پایان گفت: داوطلبان می توانند جهت اطلاع از شرایط و ضوابط اختصاصی پذیرش دانشجو در دانشگاه شاهد به وب سایت این دانشگاه www.shahed.ac.irمراجعه نمایند.

منبع:خبرگزاری ایسنا