فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

دوره اول متوسطه

مجتمع فرهنگی – آموزشی علامه طباطبایی از سال ۱۳۷۲ شروع بـه فعالیت نموده است و هم اکنون پنج دبیرستان پسرانه دوره اول ( راهنمایی ) و یک دبیرستان دخترانه دوره اول دارد . مـدارس علامه طباطبایی غیردولتی و تحت نظر آموزش و پرورش بوده و هیچگونه وابستگی به نهاد ، ارگان یا سازمان دیگری ندارند . مدارس علامه طباطبایی به دلیل امکانات مناسب آموزشی و رفاهی جزو بهترین دبیرستان های تهران بوده و هرساله برای پذیرش دانش آموزان اقدام به برگزاری آزمون ورودی می کند . در این مقاله می خواهیم درباره ثبت نام آزمون ورودی مدارس علامه طباطبایی دوره اول متوسطه ۹۷ – ۹۸ ، زمان و شرایط ثبت نام در پایه ششم به هفتم و زمان برگزاری آزمون توضیحات کافی ارائه دهیم .

 

زمان و نحوه ثبت نام آزمون ورودی مدارس علامه طباطبایی دوره اول متوسطه ۹۷ – ۹۸

پیش ثبت نام آزمون ورودی دبیرستان های دوره اول علامه طباطبایی ( ششم به هفتم ) از ۲ دی آغاز شده است . متقاضیان برای ثبت نام آزمون ورودی مدارس علامه طباطبایی ۹۷ – ۹۸ می توانند از طریق سایت www.alameh.ir به سامانه ستاد ثبت نام مراجعه نموده و پس از ثبت اطلاعات خواسته شده اولیه ، کد و رمز ویژه ثبت نام را از طریق پیامک دریافت نمایید ( لازم به ذکر است پس از دریافت کد و رمز حداکثر ظرف مدت هفت روز باید ثبت نام اینترنتی تکمیل شود ) . سپس با مراجعه به سامانه ثبت نام از طریق کد و رمز دریافتی ( ارسال شده از طریق پیامک ) می توانند نسبت به تکمیل اطلاعات فردی و انتخاب واحد های مورد نظر خود به ترتیب اولویت اقدام نموده و بعد از تکمیل این اطلاعات ساعت و تاریخ جلسه توجیهی خود را انتخاب نمایند ، لازم به ذکر است که تا ۱۰ روز قبل از برگزاری آزمون این امکان برای شما وجود دارد که برای تغییر اولویت های انتخابی اقدام نمایید و برای انجام این تغییرات کافی است مجددا به سامانه ثبت نام مراجعه نمایید .

شرایط ثبت نام و نحوه پذیرش آزمون ورودی مدارس علامه طباطبایی دوره اول متوسطه ۹۷ – ۹۸

شرط ثبت نام آزمون ورودی پایه هفتم مدارس علامه طباطبایی دارا بودن معدل کل ۱۹ و بالاتر در کارنامه پایه پنجم ابتدایی و یا معدل ۱۹ و بالاتر در کارنامه نیمسال اول پایه ششم ابتدایی است . لازم به ذکر است در صورت توصیفی بودن کارنامه ، دارا بودن عنوان « خیلی خوب » الزامیست ، کارنامه باید به صورت رسمی و ممهور به مهر مدرسه و امضا مدیر باشد .
پذیرش در مدارس علامه طباطبایی دو مرحله ای می باشد به این صورت که بعد برگزاری آزمون که مرحله اول است ؛ موقع اعلام نتایج ، این مدارس تا دو برابر ظرفیت اعلام قبولی می کنند و در مرحله دوم از این دانش آموزان جهت مصاحبه حضوری دعوت به عمل می آورند . دانش آموزان به شرط کسب رتبه علمی لازم و با توجه به اولویت های انتخابی خود ، امکان ثبت نام در مدارس علامه طباطبایی را به دست می آورند .

ملاک پذیرش دانش آموزان در مدارس علامه طباطبایی صرفا شرکت در آزمون ورودی ، کسب حدنصاب لازم و شرکت در مصاحبه حضوری می باشد .

 

منابع آزمون مدارس علامه طباطبایی دوره اول متوسطه ۹۷ – ۹۸

سوالات آزمون ورودی پایه هفتم دوره اول دبیرستان علامه طباطبایی از کتاب های ریاضی و علوم پایه پنجم و ششم طراحی خواهد شد .

درس تعداد سوال زمان
ریاضی ۳۵ ۱۲۰ دقیقه
علوم ۱۵

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون مدارس علامه طباطبایی دوره اول متوسطه ۹۷ – ۹۸

آزمون ورودی پایه هفتم مدارس علامه طباطبایی در روز پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت ساعت ۸:۳۰ به صورت همزمان و فقط در محلی که بر روی کارت شرکت در آزمون ورودی داوطلب درج شده است برگزار می شود . داوطلبان با بهمراه داشتن پرینت فرم رسید ثبت نام و اصل و تصویر کارنامه ای که معدل آن  در سامانه  ثبت نام ذکر شده است می بایست در جلسه توجیهی که هنگام ثبت نام تاریخ و ساعت آن را مشخص کرده اید جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس علامه طباطبایی مراجعه نمایید .
نتایج آزمون ورودی مدارس علامه طباطبایی به صورت اینترنتی و با استفاده از کد و رمزی که هنگام ثبت نام دریافت کرده اید قابل مشاهده خواهد بود . معمولا تا ۲۴ ساعت پس از برگزاری آزمون نتایج بر روی وب سایت مجتمع مدارس علامه طباطبایی قرار میگیرد .