فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فردوسی گفت: در سال جاری جذب دانشجوی دکتری نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش پی اچ دی نیوز، محمدرضا هاشمی با بیان اینکه در سال جاری ۳۴ رشته جدید به وزارت‌خانه معرفی کرده‌ایم، افزود: ۲۲ رشته از رشته‌های معرفی شده تصویب شده‌اند و مابقی در حال بررسی هستند که ۱۲ رشته مربوط به دوره دکتری، دو رشته برای دوره کارشناسی و مابقی رشته‌ها مربوط به دوره کارشناسی ارشد هستند.

وی در خصوص کاهش پذیرش دانشجو در دوره دکتری در سال جاری تصریح کرد: امسال متناسب با ظرفیت دانشکده‌ها تعداد پذیرش را کاهش داده‌ایم که در واقع به سمت کمیت‌گرایی گام برداشته‌ایم.

هاشمی همچنین با بیان اینکه ۲۴ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، افزود: از این تعداد حدود ۱۱۵۰ دانشجو خارجی هستند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: طی چهار سال اخیر ۲۵۰ نفر جذب هیات علمی این دانشگاه شده‌اند که در حال حاضر اعضای اصلی هیات علمی حدود ۸۰۰ نفر هستند. همچنین حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر(این رقم در سال در نوسان است) نیز استاد مدعو و یا حق‌التدریسی هستند.

وی با بیان اینکه از تجارب اعضای هیات علمی گذشته همچنان استفاده خواهیم کرد، گفت: به سمت جوان‌گرایی در جذب اعضای هیات علمی نیز گام برداشته‌ایم که امیدواریم طی چند سال آینده افزایش نیروهای جوان در هیات‌های علمی دانشکده‌ها را داشته باشیم.

منبع:http://phdnews.net