فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم گفت: برنامه داریم امسال 5000 دانشجوی غیر ایرانی که بتوانند با هزینه شخصی خود در دانشگاه‌های ایران تحصیل کنند جذب کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، دکتر صمد حاج جباری در مراسم اختتامیه اردوی فرهنگی، گردشگری دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه‌های تهران به گیلان که شامگاه گذشته در تالار شهید مطهری دانشکده کشاورزی رشت برگزار شد،گفت: برای برخی از دانشجویان غیر ایرانی که در دانشگاه‌های تهران و یا سایر شهرستان‌ها تحصیل می‌کنند شاید سخت باشد که بتوانند به گیلان بیایند و با این استان زیبا آشنا شوند به همین دلیل تصمیم گرفتیم که امسال برخی از این دانشجویان را در سفری اردویی به گیلان بیاوریم.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه گیلان در حال حاضر 40 نفر دانشجوی غیر ایرانی شاغل به تحصیل دارد،اضافه کرد: ظرفیت این دانشگاه بیشتر است و دانشجویانی را که به اردو آورده‌ایم،می‌توانند برای ادامه تحصیل در این دانشگاه فکر کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 20هزار دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه‌های کشور با 102ملیت تحصیل می‌کنند،خاطر نشان کرد: این دانشجویان در حال حاضر بورسیه هستند.

دکتر صمدحاج جباری با اشاره به اینکه یکی از اهداف اولیه وزارت علوم جذب دانشجویانی برای تحصیل در ایران است که با هزینه شخصی خود در کشور ما تحصیل کنند، تصریح کرد: تاکنون 3 هزار و 500 نفر دانشجوی غیرایرانی با هزینه خود در دانشگاه‌های جمهوری اسلامی ایران تحصیل می‌کنند و برنامه داریم در سالجاری 5 هزار نفر دانشجو را با این شرایط در دانشگاهای کشور جذب کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا