فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

مدیر امور آموزش دانشگاه محقق اردبیلی از ثبت نام بالغ بر 1000 دانشجو در 47 عنوان درسی ترم تابستانی دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، امید سفالیان در جمع خبرنگاران گفت: ترم تابستان با هدف حمایت تحصیلی دانشجو و کمک به فراغت از تحصیل دانشجو اجرا می شود.

وی با بیان اینکه برخی از دانشجویان دروس خود را به موقع اخذ نکرده اند، افزود: ما از گروه های آموزشی خواستیم تا نیازهای خود را ارائه کنند و بر اساس آن دروس ترم تابستان انتخاب شدند.

سفالیان از جمله ویژگی‌های شاخص ثبت نام برای ترم تابستانی را ثبت نام، اخذ شماره دانشجویی و انتخاب واحد به صورت الکترونیک اعلام و تصریح کرد: دراقدام قابل توجهی نرم افزارهای ثبت نام، توسط حوزه معاونت آموزشی دانشگاه تهیه و راه اندازی شده است.

مدیر امور آموزش دانشگاه محقق اردبیلی فعالیت گروه معارف دانشگاه، آموزش دانشکده فنی، علوم ریاضی و علوم پایه در برنامه‌های ترم تابستان را قابل توجه دانست و خاطرنشان کرد: برای اینکه کل دانشگاه در برنامه‌های ترم تابستان درگیر نشوند، اجرای برنامه‌ها به دو دانشکده علوم پایه و علوم ریاضی واگذار شده است.

وی تعداد ثبت نام و انتخاب واحد را بالغ بر 1000 دانشجو عنوان کرد و افزود: درآمد قابل توجهی از فعالیت این بخش از آموزش، برای دانشگاه بدست می آید.

سفالیان با بیان اینکه مهلت اولیه ثبت نام به اتمام رسیده است، ادامه داد: تا 24 تیر ماه ثبت نام تاخیری‌ انجام خواهد شد اما در عین حال شروع کلاس ها از 20 تیر ماه است.

مدیر امور آموزش دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه در دروس ترم تابستان، دروس پایه، عمومی و به ندرت تخصصی پیش بینی شده است، گفت: دروس تخصصی که نیاز به واحدهای عملیاتی و کارگاهی ندارند، در برنامه های ترم تابستان گنجانده شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس رایزنی با معاونت دانشجویی، خوابگاه با حداقل نرخ تعرفه برای دانشجویان و حتی همراهان آنها پیش بینی شده است، افزود: در مقایسه با سایر دانشگاه ها نرخ شهریه در حداقل میزان ممکن انتخاب شده است و به نسبت سال گذشته نیز فقط 10 درصد افزایش دارد.

سفالیان اضافه کرد: بر اساس تقویم زمانی ترم تابستانی، اتمام کلاس‌ها 27 مرداد ماه و زمان امتحانات 28 مرداد لغایت 5 شهریور ماه خواهد بود.

منبع:خبرگزاری ایسنا