فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

کنکور سراسری یکی از بزرگترین آزمون های علمی کشور است که به منظور سنجش و غربال داوطلبان جهت ورود به رشته و دانشگاه های مختلف برگزار می شود. از آن جا که قبولی در رشته و دانشگاه موردنظر داوطلبان بسیار مهم بوده و از نظر تحصیلی و شغلی امری سرنوشت ساز محسوب می شود، بنابراین داوطلبان کنکور ۹۹ بایستی پیگیر آخرین اخبار کنکور سراسری ۹۹ باشند.

یکی از موارد مهمی که داوطلبان بایستی پیگیر آن باشند، حذفیات کنکور سراسری ۹۹ است. چرا که هر ساله بنا به تشخیص سازمان سنجش، برخی از صفحات، پاراگراف ها و یا پاورقی کتاب های درسی از کنکور سراسری حذف می شود. بنابراین داوطلبان بایستی با پیگیری آخرین اخبار مربوط به حذفیات رشته تحصیلی خود در کنکور سراسری از هدر رفت وقت و انرژی خود از مطالعه مطالبی که در کنکور سوالی از آن ها مطرح نخواهد شد، جلوگیری نمایند.

همانطور که می دانید انتخاب نظام امتحانی به داوطلبان کنکور ۹۹ داده شده است و می توانند از این حق انتخاب استفاده نمایند:

  •  منابع درسی کنکور ۹۹ برای نظام قدیم آموزشی، کتاب های درسی سه سال پایانی دبیرستان است.
  •  منابع درسی کنکور ۹۹ برای نظام جدید آموزشی، کتاب های درسی سه سال پایانی متوسطه دوم می باشد.

بر اساس اعلام سازمان سنجش، ثبت نام برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۹ از ۱۶ بهمن ماه سال جاری آغاز می‌شود و این مهلت ۲۴ بهمن پایان می پذیرد. این آزمون روزهای پنج شنبه ۱۲ و جمعه ۱۳ تیر ماه سال ۹۹ برگزار می‌شود.

به همین منظور سازمان سنجش لیست حذفیات منابع کنکور کارشناسی را در دو فایل جداگانه برای هر کدام از نظام های درسی منتشر کرده که شما می توانید با کلیک بر روی لینک های زیر، فهرست منتشر شده سازمان سنجش را دریافت کنید.