فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

رئیس دانشگاه آزاد گفت: ۴ بیمارستان در بندرعباس برای طی دوره بالینی به دانشجویان پزشکی واحد قشم اختصاص پیدا کرده و تا چند ماه آینده با هماهنگی های صورت گرفته با وزارت بهداشت مشکل دانشجویان حل می شود.

حمید میرزاد ه در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به سوالی در خصوص مشکلات به وجود آمده برای برخی از دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد جهت گذراندن دوران بالینی در بیمارستان ها گفت: دوره علمی پایه دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد واحد قشم ۴ سال پیش شروع شد و قرار بود بیمارستانی از سوی دانشگاه آزاد ساخته شود تا دوره بالینی خود را در این بیمارستان بگذرانند که این بیمارستان ساخته نشد و دانشجویان با مشکل طی دوره بالینی مواجه هستند.

وی افزود: از این رو برای رفع این مشکل اعتراض کردند که البته اعتراض آنها درست است، چراکه برنامه ای که برای آموزش پزشکی در قشم پیش بینی شده بود، اجرا نشد و این موضوع مربوط به تعهد دانشگاه آزاد در ۵ سال گذشته است.

میرزاده افزود: در حال حاضر با چند بیمارستان در منطقه قشم قرارداد بسته ایم و اسامی آنها را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارسال کردیم تا پس از تائید وزارت بهداشت دوره بالینی دانشجویان در این بیمارستان ها انجام شود. این بیمارستانها شامل بیمارستان شهید محمدی، بیمارستان خاتم الانبیا و بیمارستان نیروی دریایی بندرعباس می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اظهار داشت: با مذاکراتی که با منطقه آزاد قشم انجام دادیم، بیمارستان ۱۶۰ تخته خوابی که رئیس جمهور افتتاح کرد، قرار است در اختیار دانشجویان قرار بگیرد، این کار در دست اقدام است و خوشبختانه با هماهنگی خوبی که با وزارت بهداشت و درمان داریم امیدوارم این مشکل تا چند ماه آینده حل شود و دانشجویان دوره بالینی خود را در این بیمارستانها طی کنند.

منبع: خبرگزاری مهر