فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس،نخستین نشست خبری وزیر علوم با خبرنگاران در دولت یازدهم صبح امروز به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد.

در این نشست علاوه بر محمد فرهادی وزیر علوم،‌ عبدالحسین فریدون مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم، مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم، وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری، ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی، سالار آملی معاون امور بین‌الملل، رضوان‌طلب رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی و روشن معاون پارلمانی وزیر علوم و مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان حضور داشتند.

محمد حسین امید معاون مالی و اداری وزیر علوم در این نشست حضور نداشت.

در ابتدای این مراسم مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم علت برگزاری نشست خبری وزیر دقیقا در روز خبرنگار را این مسئله عنوان کرد که وزیر علوم خواستار اعلام تبریک حضوری به خبرنگاران بوده است.

وزیر علوم نیز در ابتدای سخنانش یاد و خاطره شهید صارمی را گرامی داشته و روز خبرنگار را تبریک گفت و نشست خبری خود را با ارائه آمار علمی آغاز کرد.

در این نشست اعلام شد سوالات مربوط به وزیر از سوی خبرنگاران مطرح شود و سوالات تخصصی در روزهای آینده در نشست‌های معاونان پرسیده شود.

در این نشست مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم که برای خواندن اسامی خبرنگاران و اعلام نام آن‌ها برای پرسیدن سوال‌ها با مشکل مواجه شده بود، گفت: خبرنگاران لطفا دست خط‌ های خود را اصلاح کنند.

خبر خوش وزیر علوم برای کنکوری‌ها از مواردی بود که در این نشست مطرح شد؛ فرهادی گفت: 700 هزار صندلی خالی داریم و اگر داوطلبان کنکور درست انتخاب رشته کنند، همگی می‌توانند قبول شوند.

از نکات دیگر این مراسم این بود که وزیر علوم در پاسخ به این سوال که رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفته است مسببان انتشار اسامی بورسیه‌ها باید مجازات شوند، گفت: آقای دکتر حرفی را برای خودشان مطرح کردند ما هم موافق هستیم که باید افرادی که اسامی را منتشر کردند مورد برخورد قرار گیرند که مراجع قضایی این افراد را مورد پیگیری قرار داده است.

همچنین وزیر علوم در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری فارس، از صدیقی مبنی بر اینکه آیا وی اسامی بورسیه‌ها را در اختیار رسانه‌ها قرار داده است، گفت: این مسئله صحت ندارد و مراجع قضایی دو بار فرد مرتکب خطا را سین جیم کرده‌اند.

همچنین معاون پژوهشی وزیر علوم در رابطه با سوال خبرگزاری فارس درمورد پیشرفت علمی کشور گفت: اینکه یک نفر از میان جمع در مورد علم سوال پرسید افتخار می‌کنم زیرا بیشتر به مسائل حواشی پرداخته می‌شود. به نمایندگان مجلس هم گفته‌ام به خبرنگاران هم می‌گویم و در مورد علم باید درست بحث کنیم و به حواشی هم نپردازیم.

در پایان این نشست پس از اینکه فرهادی و معاونانش در حال خروج از محل برگزاری نشست بودند خبرنگاری از عدم ارتباط مناسب مدیران کل و معاونان وزارت علوم با خبرنگاران به وزیر گلایه کرد که فرهادی در پاسخ به وی گفت: مگر با مدیران کل نهادهای دیگر چقدر در ارتباط هستید؟ ما مسیر ارتباطات را به تدریج باز می‌کنیم.

منبع:خبرگزاری فارس