فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

به گزارش خبرنگار دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، روز گذشته با خبر شدیم که مسئولان یکی از خوابگاه های دانشگاه خواجه نصیر چند روز زود تر از موعد و در روز برگزاری آخرین امتحان این دانشجویان از آن ها خواسته اند تا خوابگاه را ترک کرده و اتاق های خود را تحویل دهند. ما هم دقایقی پس از دریافت خبر در محل حاضر شدیم تا از نزدیک موضوع را بررسی کنیم.

در محل این خوابگاه با جمعی از دانشجویان چمدان به دست و با ظاهری پریشان روبرو شدیم که به محض دیدن تیم خبری به شرح واقعه پراختند. اما عقربه ی ثانیه شمار هنوز یک دور نچرخیده بود که این دانشجویان توسط مسئولان خوابگاه به داخل هدایت شدند و به گفته ی یکی از دانشجویان، در مدت حضور ما، به آنها اجازه ی خروج داده نشد.

اما یکی از دانشجویان که لحظاتی پیش از این رویداد خوابگاه را ترک کرده بود به خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران گفت: من روز دوشنبه باید پروژه ام را تحویل دهم اما حالا جایی برای ماندن ندارم و عملا ما را از خوابگاه بیرون کردند.

یکی از مسئولان حفاظت خوابگاه به بیرون آمد و پس از کمی رایزنی از ما خواست تا بدون دوربین و وسیله ارتباطی چند قدم به داخل رفته و با دانشجویان صحبت کنیم اما لحظه ای بعد تصمیم بر آن شد که هیچ صحبتی بین ما و دانشجویان حادث نشود.

وقتی موضوع را از مسئولان دانشگاه خواجه نصیر پیگیری کردیم با پاسخ های متناقضی روبرو شدیم. لطیفی، مدیر خدمات امور دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر در پاسخ به این سوال که آیا درخواست یک باره از دانشجویان برای خروج از خوابگاه امری قانونی است یا خیر گفت: اینکه روز آخر امتحانات بگویند خوابگاه را ترک کنید امری کاملا ضد اخلاق است اما این دانشگاه دو ماه قبل از طریق سایت معاونت دانشجویی مراتب را به اطلاع دانشجویان رسانده بود.

وی همچنین ادامه داد: این دانشجو ها دوره خوابگاهشان تمام شده و باید فضا را خالی کنند تا این فضا برای ترم بعد آماده شود.

وی تصریح کرد: شما خانه ی اجاره ای را هم باید در موقع مقرر تخلیه کنید. از 15 تیر تا 15 تیر [فضا در اختیار دانشجو است و بعد از آن باید] فضا را خالی کنند.

ما هم سایت معاونت دانشجویی این دانشگاه را زیر و رو کردیم اما اثری از این اطلاع رسانی ندیدیم. حالا اگر چشممان را بر عدم اطلاع رسانی یا اطلاع رسانی ناقص دانشگاه هم ببندیم، این اتفاق در روز 6 تیر رخ داد و دانشجویان هنوز بیش از یک هفته برای تخلیه خوابگاه فرصت داشتند. گویا تقویم برخی ها چند روزی جلو مانده است.

منبع:باشگاه خبرنگاران