فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010
تبریز – رییس دانشگاه تبریز گفت: این دانشگاه بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در رده موثرترین دانشگاه های جهان قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا پور محمدی شنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)و طبق داده های پایگاه بین المللی طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI)، سی دانشگاه کشور در رده موثرترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند که دانشگاه تبریز در میان دانشگاه های جامع ایران مقام چهارم را به خود اختصاص داده است.

وی کسب مرجعیت علم و فناوری در جهان و میزان استنادها را از جمله شاخص های موثر برای کسب این رتبه بندی عنوان کرد و افزود: پایگاه طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI) بطور مستمر و مرتب فهرستی از موثرترین دانشگاه های دنیا که طی ده سال گذشته بالاترین استنادهای علمی به آنها انجام گرفته را معرفی و هر دو ماه یک بار روزآمد می کند و اگر دانشگاه ها در ارزیابی موفق به کسب امتیازلازم نشوند حذف می شوند.

رییس دانشگاه تبریز در ادامه اضافه کرد: در بین دانشگاه های جامع، نام ۱۲ دانشگاه تهران، تربیت مدرس، شیراز، تبریز، فردوسی مشهد، رازی، بوعلی سینا، کاشان، یاسوج، شهید باهنر کرمان، ارومیه و سمنان از کشورمان به ترتیب اثرگذاری در این فهرست وجود دارند.

گفتنی است دانشگاه تبریز با بیش از ۲۰ هزار دانشجو، ۲۰ دانشکده و ۲۰۰ آزمایشگاه مجهز از جمله دانشگاه های برتر و جامع کشور محسوب می شود.

منبع:خبرگزاری مهر