فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

رییس دانشگاه پیام نور گفت: این دانشگاه چیزی فراتر از قانون نخواسته و تا به امروز مانند برخی از دانشگاه‌ها یک رشته غیرمجاز نداشته است.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سرلک در مراسم بزرگداشت مقام استاد که در دانشگاه پیام نور برگزار شد با بیان اینکه در این دانشگاه اقدامات زیادی برای افزایش وحدت و همدلی انجام می‌گیرد با اشاره به روز معلم گفت: اساتید و معلمان ادامه دهنده راه انبیا هستند و دانشگاه پیام نور آمده است تا پیام وحدانیت و نورانیت و اسلام ناب محمدی را به اقصی نقاط جهان برساند و اساتید رسولانی هستند که این مسئولیت را به عهده دارند.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی کشور است ادامه داد: این دانشگاه با بهره گیری از توان 4 هزار عضو هیات علمی توانسته گام‌های مهمی در راستای تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم بردارد.

وی دانشگاه پیام نور را نماد عدالت آموزشی دانست و اظهار کرد: ما توانسته‌ایم هر کجا محرومین هستند حضور یابیم و امروزه شعار آموزش برای همه،‌ همه جا و همه وقت را دنبال کرده و در راه ترویج عدالت آموزشی گام برمی‌داریم.

به گفته رییس دانشگاه پیام نور این دانشگاه به دلیل جدا نکردن دانشجویان از خانواده و عدم بهره گیری از خوابگاه،‌ کمترین آسیب‌های فرهنگی و چالش‌های اقتصادی را به همراه داشته است.

برگزاری بیش از 420 کرسی آزاداندیشی در دانشگاه پیام نور

سرلک به توضیح فعالیت‌های انجام شده در این دانشگاه پرداخت و گفت: کسب رتبه دو در فعالیت‌های قرآنی،‌ برگزاری بیش از 420 کرسی آزاداندیشی، برگزاری جشنواره حرکت، اعزام بزرگ‌ترین کاروان راهیان نور و … نمونه‌ای از عزم دانشگاه پیام نور برای ترویج معارف اسلامی است.

وی درباره مهم‌ترین رویداد سال 93 در این دانشگاه بیان کرد: در رتبه‌بندی جدیدی که از سوی پایگاه ISE اعلام شده بود دانشگاه پیام نور توانست رتبه یک کیفیت آموزشی و رتبه 10 فعالیت پژوهشی را کسب کند که این بیانگر تلاش و زحماتی است که کشیده شده و امیدواریم کسب چنین رتبه‌هایی به داخل کشور محدود نشود.

وی همچنین با اشاره به نامگذاری سال جدید اذعان کرد: اساتید پیام نور می‌توانند محور تحقق شعار همدلی و همزبانی باشند. ما با یک میلیون دانشجوی دانشگاه و خانواده‌هایشان ارتباط پر رنگی نداشتیم و نامگذاری سال جدید رسالت ما را برای پر کردن این خلأ چند برابر کرده است.

رییس دانشگاه پیام نور با تاکید بر اینکه رشد و ارتقا جایگاه این دانشگاه مدنظر است، ادامه داد: امسال در پیام نور با چالش‌های مختلفی روبرو هستیم و هجمه‌هایی علیه این دانشگاه آغاز شده که باید در سال همدلی و همزبانی دست به دست هم داده و نشان دهیم ید واحدی هستیم و رییس و مرئوس در این دانشگاه معنایی ندارد.

سرلک با بیان اینکه چیزی فراتر از قانون نمی خواهیم ادامه داد: دانشگاه پیام نور تا به امروز حتی یک رشته غیر مجاز نداشته است و مانند برخی از دانشگاه‌ها که ابتدا دانشجو می گیرند تا مسئولین را مجبور به دادن مجوز بدون برنامه کنند عمل نکرده است چرا که ما خود را مقید به اسناد بالادستی می‌دانیم و در نقشه جامع علمی کشور تاکید شده که 30 درصد ظرفیت دانشجویان کارشناسی در دانشگاه پیام نور معادل ارشد و 3 درصد معادل دکترا گرفته شوند.

وی در پایان با اشاره به کمبود بودجه موجود اظهار کرد: علی رغم کاهش رشد جمعیت و کم شدن تعداد دانشجویان و همچنین تحلیل رفتن منابع مالی این دانشگاه با مشکلاتی روبرو شده است اما تامین نیازهای مادی و رفاهی اعضای آن به عنوان سرلوحه کار بوده و تلاش می‌کنیم که در حد بضاعت از زحمات آنان قدردانی کنیم.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا