فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

راه اندازی دوره کارشناسی ارشد «مهندسی معدن و محیط زیست» در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس، به تصویب رسید.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، در ابتدای این نشست حجت الاسلام فلاح رفیع، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در سخنانی با اشاره به اهمیت مسئولیت داشتن در نظام جمهوری اسلامی اظهار کرد: مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی یک امانت است و هرکس مسئولیت بیشتری دارد باید از نظر روحی آماده تر باشد و در این راه باید ارتباط خود را با منبع فیض و علم قو‌ی‌تر کند.

وی خاطر نشان کرد: خداوند در قرآن قانونی را مطرح کرده است و آن اینکه اگر قوم و ملتی خوب شد خدا درهای رحمت را به روی آن قوم می‌گشاید و اگر ملتی سختی می‌بیند باید به خودش رجوع کرده و تقوای بیشتری پیشه کند.

در ادامه راه اندازی دوره کارشناسی ارشد «مهندسی معدن- معدن و محیط زیست» از سوی معاون آموزشی مطرح شد.

مدیر دفتر برنامه ریزی، گسترش و بازنگری نیز در گزارش کوتاهی به دلایل توجیهی رشته، تعداد اعضای هیات علمی، تاریخچه رشته در داخل و خارج از کشور و واحدهای درسی آن اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، در ادامه نشست موضوع راه اندازی دوره کارشناسی ارشد «مهندسی معدن- معدن و محیط زیست» با اکثریت آرا به تصویب رسید و همچنین نشست کارگاه آموزشی «آینده پژوهی ویژه مدیران دانشگاهی» باحضور 35 نفر از اعضای شورا و برخی مدیران میانی برگزار شد.

در این کارگاه که با هدف آشنایی مدیران دانشگاه با مبانی، رویکردها، روش های آینده نگری و آینده نگاری و آشنایی با فنون عملی کاربرد آینده پژوهی در مدیریت دانشگاهی با تاکید بر جهت گیری آینده اندیش در تحول راهبردی دانشگاه برگزار شد؛ دکتر مقصود فراستخواه عضو هیات علمی موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی و و متخصص برنامه ریزی توسعه آموزش عالی و دکتر مصطفی حسینی گلکار دستیار مدرس و متخصص حوزه آینده پژوهی به تدریس مباحث آن پرداختند.

منبع:خبرگزاری ایسنا