فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از رایزنی با وزارت علوم برای پذیرش دانش آموزان قهرمان در دانشگاه‌ها خبر داد.

مهرزاد حمیدی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به پرسشی مبنی بر در نظر گرفتن برخی تسهیلات نظیر ورود بدون کنکور به دانشگاه برای دانش آموزانی که موفق به کسب عناوین قهرمانی در مسابقات ورزشی می‌شوند اظهار کرد: آیین‌نامه‌ای وجود دارد که بر اساس آن قهرمانان دانش آموزی به دانشگاه پیام نور وارد می شوند.

وی افزود: اخیرا درخواستی برای وزارت علوم و ریاست سازمان دانشجویان وزارت علوم ارسال کردیم تا در بازنگری پذیرش قهرمانان، دانش آموزان اعزامی به مسابقات قهرمانی خارج از کشور که موفق به کسب عنوان قهرمانی می‌شوند را هم مدنظر قرار دهند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در ادامه از کم تحرکی نوجوانان با توجه به توسعه زندگی شهرنشینی ابراز نگرانی کرد و گفت: در هزاره سوم، زندگی آپارتمان نشینی، امکان تحرک بیشتر را برای همه افراد بویژه کودکان و نوجوانان از بین برده است و ما در تلاشیم تا یک سلسله فعالیت‌های حرکتی را برای دانش‌آموزان در مدارس داشته باشیم.

حمیدی افزود: اگر برای این موضوع برنامه نداشته باشیم در آینده نسلی ضعیف و بیمار خواهیم داشت.

منبع:خبرگزاری ایسنا