فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

مدیر گروه رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد واحد بروجرد گفت: رشته علوم آزمایشگاهی نیازمند داشتن یک صنف فعال و قوی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، محسن رازانی در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت دانشمند ایرانی اسماعیل جرجانی، بنیانگذار علم آزمایشگاه برگزار شد، با تبریک «روز علوم آزمایشگاهی» اظهار کرد: حکیم جرجانی یکی از نوابغ پزشکی ایران بود که در کتاب «ذخیره خوارزمشاهی» خود، که در قرن ۵ و ۶ نگاشته است بیش از ۷۵۰ هزار اصطلاح پزشکی به کار برده است.

وی اضافه کرد: کتاب ذخیره خوارزمشاهی دارای ۱۰ فصل در حیطه‌های مختلف پزشکی بوده و تا عهد صفویه مورد استفاده قرار گرفته است.

رازانی اظهار کرد: جرجانی پزشکی حاذق بوده که کارهای درمانیش را بر اساس نتایج آزمایش بنا نهاده بود و بر همین احساس این روز را روز علوم آزمایشگاهی نام نهاده‌اند.

این استاد واحد بروجرد گفت: رشته علوم آزمایشگاهی به دلیل سرو کار داشتن با مواد بیولوژیکی و سمی باید جزء مشاغل سخت و زیان‎آور محسوب شود و این نیازمند داشتن یک صنف فعال و قوی است تا به مطالباتمان دست یابیم.

در ادامه معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد اظهار کرد: رشته علوم آزمایشگاهی به لحاظ چند بعدی بودن اهمیت فراوانی در تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری دارد.

دکتر محمدرضا مهرابی افزود: دانشجویان این رشته می‌توانند برای تحصیل در مقطع ارشد و دکتری از بین ۱۸ گرایش انتخاب و ادامه تحصیل دهند.

وی گفت: بازار کار این رشته برای دانشجویانی که دارای معلومات خوبی هستند در داخل و خارج از کشور وضعیت مطلوبی دارد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا