فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

به گزارش روز شنبه ایرنا، اعضای تیم های ملی دانش آموزی شیمی، زیست شناسی، کامپیوتر و فیزیک برای اعزام به المپیادهای جهانی سال 2015 میلادی از سوی باشگاه دانش پژوهان جوان معرفی شدند.
ایران هر ساله با برگزاری چندین مرحله آزمون در سطح دانش آموزان مقطع متوسطه و در نهایت انتخاب بهترین افراد در المپیادهای جهانی دانش آموزی فیزیک، شیمی، زیست شناسی ، نجوم و اخترفیزیک، کامپیوتر و ریاضی شرکت می کند.
المپیادهای جهانی دانش آموزی سال 93 از سیزدهم تیرماه در استرالیا آغاز و چهاردهم مردادماه در یونان به ایستگاه آخر رسید.

** پنجاه و ششمین المپیاد جهانی ریاضی
تیم ملی المپیاد جهانی دانش آموزی ریاضی، نخستین کاروان اعزامی جمهوری اسلامی ایران به المپیادهای علمی جهانی امسال است.
پنجاه و ششمین دوره از المپیاد جهانی ریاضی در روزهای سیزدهم تا بیست و پنجم تیرماه در شهر جیانگ مای کشور تایلند برگزار می شود.
فربد اکباتانی، امین بهجتی، علی دائی نبی، علی صیادی و مجتبی زارع بیدکی از شهر تهران و آریا حلاوتی از کرمان اعضای تیم المیپاد جهانی دانش آموزی ریاضی ایران را تشکیل می دهند.
در این دوره عرفان صلواتی به عنوان سرپرست اول، کسری علیشاهی سرپرست دوم و مرتضی سقفیان به عنوان ناظر علمی تیم المپیاد جهانی دانش آموزی ایران را همراهی می کنند.
از نکات قابل توجه این دوره، کسب مدال طلای دوباره علی دائی نبی در مسابقات کشوری امسال مانند سال گذشته است که موفق به حضور در تیم اعزامی ایران به مسابقات جهانی شده است.
سال گذشته تیم ملی المپیاد دانش آموزان ریاضی که در کیپ تاون آفریقای جنوبی برگزار شد موفق به کسب چهار مدال نقره و دو برنز شده بود.

** چهل و هفتمین المپیاد جهانی شیمی
دومین آوردگاه دانش پژوهان ایرانی با دانش آموزان برتر جهان شهر باکو آذربایجان است که چهل و هفتمین دوره از المپیاد جهانی شیمی طی روزهای 29 تیر تا هفتم مردادماه امسال برگزار می شود.
اعضای تیم دانش آموزی المپیاد علمی شیمی جمهوری اسلامی ایران شامل محسن صابری از مشهد، نهال باقری از ساری، آرمان آی از تهران و کسری اثنی عشری از تهران هستند.
تیم ملی المپیاد جهانی شیمی را ابراهیم کیان مهر و علیرضا شایسته به عنوان سرپرستان اول و دوم و علی نعمتی خراط به عنوان ناظر علمی همراهی خواهند کرد.
در چهل و ششمین دوره المپیاد جهانی شیمی سال گذشته در شهر هانوی ویتنام،تیم ملی المپیاد دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران موفق به کسب یک مدال طلا ، سه مدال نقره و جایگاه چهارم دنیا شد.

**چهل و ششمین المپیاد جهانی فیزیک
چهل و ششمین المپیاد جهانی فیزیک در روزهای 14 تا 21 تیرماه در شهر مومبای کشور هند با حضور فیزیکدانان دانش آموز ایرانی برگزار می شود.
اعضای تیم دانش آموزی المپیاد علمی فیزیک جمهوری اسلامی ایران اعزامی به مسابقات جهانی شامل محمدعلی خادم سهی از اصفهان، محمدحسین دارستانی فراهانی از تهران، علی شیرالی از اصفهان، سیدمحمدجواد طباطبایی یزدی از قم و علی فتحی از تهران هستند.
دانش پژوهان جوان ایرانی را ایوب اسماعیل پور به عنوان سرپرست و مهدی سعادت به عنوان ناظر علمی همراهی می کنند.
دانش پژوهان ایرانی المپیاد جهانی فیزیک در سال 2014 در شهر آستانه قزاقستان در چهل و پنجمین دوره المپیاد جهانی فیزیک موفق به کسب پنج مدال نقره و جایگاه دوازدهم جهان شدند.

** بیست و هفتمین المپیاد جهانی کامپیوتر
المپیاد جهانی کامپیوتر چهارمین آوردگاه مسابقات دانش پژوهان جوان ایرانی در سال 2015 است.
بیست و هفتمین المپیاد جهانی کامپیوتر در روزهای 26 جولای تا دوم آگوست 2015 مطابق با چهارم تا 11 مرداد امسال در آلماتی قزاقستان برگزار می شود.
اعضای تیم دانش آموزی بیست و هفتمین دوره از المپیاد علمی کامپیوتر جمهوری اسلامی ایران علی بهجتی از تهران، پیمان جبارزاده گنجه از مشهد، علی حقانی از تهران و امیر کیوان محتشمی از تهران تشکیل می دهند.
همچنین محمد مهدیان به عنوان سرپرست اول، سعید ایلچی به عنوان سرپرست دوم تیم المپیاد جهانی دانش آموزی کامپیوتر را همراهی خواهند کرد.
از جمله نکته جالب این دوره از المپیاد، حضور محمد علی آبام، حمید ضرابی زاده و کیان میر جلالی به عنوان اعضای کمیته جهانی کامپیوتر در مسابقات سال 2015 است تا مقدمات برگزاری المیپاد جهانی کامپیوتر در سال 2017 تهران را فراهم کنند.
سال گذشته تیم ملی المپیاد جهانی کامپیوتر در شهر تایپه تایوان با کسب دو مدال طلا و دو مدال نقره موفق به کسب جایگاه سوم جهان شد.

** بیست و ششمین المپیاد جهانی زیست شناسی
بیست و ششمین دوره از مسابقات جهانی زیست شناسی دانش آموزی در روزهای 12 تا 19 جولای 2015 مطابق با 21 تا 28 تیرماه امسال در شهر آرهاوس دانمارک برگزار می شود.
اعضای تیم دانش آموزی المپیاد علمی زیست شناسی جمهوری اسلامی ایران نیز شامل محمد امین صادقی از اصفهان، سید محمد نوید عطایی از تهران، نیما مسیبی از تبریز و دینا موسوی اصل از اصفهان هستند.
تیم دانش پژوهان جوان ایرانی را سامان حسین خانی به عنوان سرپرست اول، محمد کرام الدینی به عنوان سرپرست دوم و بهرام محمد سلطانی و شیوا اکبری به عنوان ناظران علمی همراهمی می کند.
تیم ملی المپیاد جهانی زیست شناسی سال گذشته در شهر بالی اندونزی یک مدال طلا، دو مدال برنز و یک دیپلم افتخار کسب کرد.

** نهمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک
رقابت های بین المللی المپیادهای جهانی دانش آموزی با برگزاری نهمین دوره از المیپاد جهانی نجوم و اخترفیزیک در شهر جاوه مرکزی اندونزی به ایستگاه پایانی می رسد.
مسابقات دانش آموزی نجوم و اخترفیزیک سال 2015 میلادی طی روزهای چهارم تا سیزدهم مردادماه 1394 با حضور دو تیم از جمهوری اسلامی برگزار می شود.
اعضای تیم ملی ایران (الف) را سعید حجتی نژاد، سید مرتضی سادات و محمد هادی ستوده از تهران و فاطمه زرگریاشی از شیراز و آرمان وثیق زاده انصاری از اصفهان تشکیل می دهند.
تیم الف ایران را مهدی خاکیان، حسین حقی به عنوان سرپرستان اول و دوم و علی اکبر کاوه ای به عنوان ناظر علمی همراهی می کنند.
اعضای تیم دوم ایران را هم علیرضا ارجمند شکوری، علی چگینی، علی زارع و سید علی هادیان امرئی از استان تهران و پارسا نوروزی از استان گلستان تشکیل می دهند.
این گزارش به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که همچنین تیم ب جمهوری اسلامی ایران را حبیب خسروشاهی به عنوان سرپرست اول، اکرم حسنی به عنوان سرپرست دوم و شهاب الدین محین به عنوان ناظر علمی همراهی خواهند کرد.
سال گذشته دو تیم المپیاد جهانی دانش آموزی ایران که در شهر سوکیاوا رومانی برگزار شد، موفق به کسب چهار مدال طلا، شش مدال نقره شدند که تیم الف ایران در جایگاه دوم و تیم ب در جایگاه سوم جهان ایستاد.

منبع:خبرگزاری ایرنا