فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010
دکتر جواد صالحی استاد دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان فت: شریف جایگاه ویژه‌ای در ایران دارد و به عنوان برترین دانشگاه علوم پایه و مهندسی است که موفقیت و جایگاه این دانشگاه سه دلیل عمده دارد که می‌توان به انضباط آموزشی بالا اشاره کرد که این مورد به دلیل داشتن اساتید مجرب و با کیفیت جهانی است که در آموزش و پژوهش موثر است و وجود این اساتید در نهایت باعث جذب علاقه دانشجویان و هدایت آنها به سمت سکوی پرتاب علمی می‌شود.
وی افزود: دانشگاه صنعتی شریف در حال حاضر 50 سال سابقه دارد که علت درخشش آن انضباط آموزشی دانشجویان و پژوهشی است و این فضا به دلیل محیا بودن در دانشگاه صنعتی شریف، دانشجویان را در ریل تعریف شده قوی قرار می‌دهد تا با درجه بالا آموزش ببینند.
وی خاطر نشان کرد: موفقیت دانشگاه صنعتی شریف در حالتی صورت گرفته که بودجه دانشگاه صنعتی شریف کمتر از یک صدم دانشگاه‌های برتر جهان است و با حداقل بودجه، خود را در دنیا مطرح کرده است و چه بسا در صورت تامین بودجه می‌تواند در جهان بسیاری از محورهای علم نوین را تولید و تفسیر کند.
وی اظهار کرد: بودجه پژوهشی دانشگاه ناچیز است اما تلاش اساتید در این زمینه و موفقیت دانشجویان قابل تحسین است و در نهایت انتخاب شدن و پذیرفته شدن در دانشگاه صنعتی شریف ارزش بالایی دارد و بی شک پذیرفته شدن در دانشگاه شریف ارزش بالایی دارد و بر دانشگاه واجب است که همچون گذشته مکانی را فراهم آورد تا نخبگان کشور فضا و شرایط لازم برای پرواز علمی و رسیدن به بالاترین مراتب علمی را داشته باشند.
وی در پایان گفت: رمز موفقیت برای دانشجویان ورودی جدید جدی گرفتن مطالب دو سال نخست تحصیل‌شان در دانشگاه است چرا که پایه اصلی تحصیل‌شان در سال بعدی همین دروس پایه است که باید به صورت جدی به آن پرداخته شود.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان