فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به عدم افزایش شهریه ثابت دانشجویان موجود در سال 94 گفت: تا مهر 95 هیچ گونه افزایشی در شهریه ثابت دانشجویان فعلی دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر میرزاده در کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: می توان این ادعا را کرد که شهریه یکسال تحصیلی دانشگاه آزاداسلامی حتی از شهریه مدارس غیر انتفاعی نیز کمتر است.

وی در ادامه گفت: درآمد ناشی از توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی صرف امور تحقیقاتی و پژوهشی نظیر اجرای طرح شفا(شرکت فناوری آزاد)، ساها(سامانه آزمایشگاه های همکار آزاد)، پروژه های عمرانی نیمه تمام و… شده است.

دکتر میرزاده با بیان اینکه بیش از 110 هزار نفر از خانواده های شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی در حال تحصیلند، گفت: بیش از 74 درصد از خانواده شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند که این موضوع باعث افتخار دانشگاه است.

در ادامه جلسه، دکتر ابطحی، معاون پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ارائه گزارشی از حوزه علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: بیش از 90 واحد دانشگاه آزاد اسلامی مجوز راه اندازی رشته پزشکی را دریافت کرده اند و همچنین در یک ماه گذشته 16 رشته جدید به مجموع رشته های دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه پزشکی افزوده شده است.

معاون پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در 90 واحد پزشکی دانشگاه‌ آزاد اسلامی، 1500 عضو هیات علمی، 73 هزار دانشجو، 51 رشته و 1500 تخت در بیمارستان های فعال وجود دارد.

همچنین دکتر انگجی سرپرست واحد تبریز و دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی در سخنانی درباره ضرورت راه اندازی مجتمع بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، گفت: از جمله دلایل راه اندازی این مجتمع می توان به موقعیت ممتاز تاریخی، سیاسی و فرهنگی شهر تبریز، موقعیت جغرافیایی، صنعتی، اقتصادی و بازرگانی در این شهر، سابقه و موقعیت علمی، حضور دانشگاه های مختلف بین المللی در منطقه و … اشاره کرد.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ، در جلسه کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه‌آزاد اسلامی مصوب شد؛ مجتمع بین المللی واحد تبریز، تحت نظر واحد تبریز به جذب دانشجوی خارجی بپردازد.

همچنین نام دانشگاه آزاد اسلامی واحد فریمان به مناسبت بزرگداشت شهید مطهری به واحد مطهری و واحد تفرش به نام پروفسور حسابی تغییر کرد.

از دیگر مصوبات این جلسه تشکیل شورای عالی آزاد اندیشی در دانشگاه آزاد اسلامی زیر نظر رییس هیات امنا و بررسی و تصویب ساختار تشکیلاتی و آیین نامه داخلی این شورا بود.

منبع:خبرگزاری ایسنا