فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

اردبیل – سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی گفت: ظرفیت صندلی دانشگاه های این استان مازاد بر تقاضا بوده و حتی بیش از تقاضا است.

به گزارش خبرنگار مهر، گودرز صادقی بعد از ظهر دوشنبه در مراسم تجلیل از اساتید و روسای دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: در حال حاضر دانشگاه های استان نه تنها کمبود در تعداد صندلی ندارد بلکه تعداد صندلی مازاد بر نیاز است.

وی افزود: طولی نمی کشد که تعدادی از صندلی های دانشگاهی خالی می ماند و به همین دلیل توسعه دانشگاه ها باید بیش از کمی کیفی باشد.

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی با ذکر مثالی به تحصیل ۱۱ هزار دانشجوی غیر پزشکی در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: اگر دانشگاه محقق اردبیلی برای جذب دانشجو با سایر دانشگاه ها رقابت کند نه تنها شایسته نیست بلکه خروجی مطلوب نیز نخواهد داشت.

صادقی عمده سیاست خود را رقابت کیفی با توسعه تحصیلات تکمیلی و رشته های فن آوری دانست و افزود: سال گذشته بر همین اساس تنها یک رشته کارشناسی ایجاد شد و در مقابل هشت رشته ارشد ایجاد کردیم.

وی با یادآوری اخذ مجوز راه اندازی ۱۸ رشته دکترا اضافه کرد: سال گذشته اعتبار پایان نامه های ارشد و دکتری را ۲۰۰ درصد افزایش دادیم.

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی در عین حال به افزایش ۱۳ درصدی مقالات علمی پژوهشی و ISI این دانشگاه اشاره کرد و گفت: تعداد مقالات به ۵۰۰ عدد رسیده است.

این مسئول افزایش طرح های پژوهشی را یادآور شد و تصریح کرد: درآمد دانشگاه نیز از ۷۰۰ میلیون ریال به یک میلیارد و ۹۹۰ میلیون ریال افزایش یافته است.

به گفته صادقی تعداد نشریات دانشجویی و کانون های دانشجویی با ۳۰۰ درصد افزایش مواجه بوده و در سال ۹۳، ۷۰۰ دانشجو موفق به دریافت گواهی دوره های فرهنگی شده اند.

وی از کاهش تخلفات دانشجویان خبر داد و افزود: تعداد دانشجویانی که ملزم به ارائه تعهد بوده اند از ۵۵ نفر در سال ۹۲ به ۲۷ نفر در سال ۹۳ کاهش یافته است.

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی افزود: تعداد دانشجویانی که حکم گرفته اند نیز از ۶۴ نفر در سال ۹۲ به ۵۱ نفر در سال ۹۳ رسیده است.

صادقی توسعه فعالیت های پژوهشی و فن آورانه را از جمله برنامه ها و سیاست های اصلی دانشگاه دانست و از بنیاد نخبگان خواستار فعال سازی «فن بازار» تا یک ماه آینده شد.

این مسئول با بیان اینکه ساختمان این مجموعه علمی پژوهشی آماده است خواستار فعال سازی آن در کمترین زمان ممکن شد.

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی کسب رتبه ۲۳ در بین دانشگاه های سراسری وزارت آموزش عالی را قابل توجه خواند و گفت: این موفقیت در حالی نصیب استان شده است که اردبیل از جنبه های مختلف محرومیت هایی را دارد.

صادقی خواستار همدلی و همزبانی مسئولان دانشگاه برای تداوم این موفقیت ها در سال های آتی شد.

منبع: خبرگزاری مهر