فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی در نشستی با دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی شهیدبهشتی ضمن شنیدن مشكلات دانشجویان گفت: اعتراضات شما وارد است و سه ماه دیگر برای پیگیری این موضوعات به دانشگاهتان می‌آیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی شهیدبهشتی كه برای بیان مشكلات خود در مراسم اعطای نشان ایمنی سلامت حاضر شده بودند با قول وزیر بهداشت مقرر شد تا پس از اتمام مراسم مشکلات خود را با دكتر سیدحسن هاشمی در میان بگذارند.

به همین منظور پس از اتمام مراسم اعطای نشان ایمنی سلامت نشستی صمیمانه در سالن ابن سینای دانشگاه علوم پزشكی شهیدبهشتی با حضور وزیر بهداشت و دانشجویان برگزار شد. این دانشجویان كه به طرح ادغام دانشجویان خودگردان با دانشجویان غیر خودگردان اعتراض داشتند در حضور وزیر بهداشت به بیان مشكلات خود پرداختند.

این دانشجویان شلوغی كلاس‌ها، صف‌های طولانی سلف غذاخوری و مشكلات استفاده از كتابخانه را مطرح كرده و عنوان كردند به دلیل ازدحام دانشجویان در كلاس‌ها كیفیت آموزش كاهش یافته و مشكل دانشجویان به جای درس و اموزش، سلف و غذا شده است.

هاشمی پس از شنیدن سخنان نمایندگان دانشجویان گفت: اعتراضات شما وارد است و باید با پذیرش دانشجویان خودگردان شرایط و فضای آموزشی و امكانات آموزش ارتقا یابد.

وی با اشاره به سابقه راه‌اندازی دانشگاه‌های بین‌الملل و تغییرات ایجاد شده در آن طی ۶ سال گذشته گفت: طی سال‌های گذشته سیكل معیوبی به نام استفاده از توانمندی داخلی برای تربیت دانشجوی خارجی ایجاد شد كه آن طور كه باید موفق نبود.

هاشمی افزود: قبل از اغاز به كار این دولت بخش عمده‌ای از پذیرش دانشجوی بین‌المللی با پارتی و پول انجام می‌شد به همین منظور اصلاحاتی در این بخش صورت گرفت و براساس آن تمامی متقاضیان باید از كنكور پذیرش می‌شدند.

وی با تاكید بر این كه بدون اعتبار و بودجه نام بین‌الملل صحیح نیست و تقلبی است، گفت: من در پی تائید یا رد موضوع پذیرش دانشجویان خودگردان نیستم و این طرحی بود كه ۵ سال گذشته به منظور كسب درآمد برای دانشگاه‌ها توسط قانون‌گذار به تصویب رسید و امروز مسئولان دانشگاه باید توجه كنند و امكانات و فضای آموزشی لازم را همراه با پذیرش دانشجویان خودگردان ارتقا دهند.

وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی افزود: این كه برای كلاسی با ۱۲۰ نفر ظرفیت به طمع پول ۲۵۰ نفر پذیرش كنیم كار درستی نیست و مسئولان آموزشی دانشگاه‌ها باید نسبت به این امر توجه كافی داشته باشند.

هاشمی با تاكید بر اینكه دانشجویان غیرخودگردان باید در برنامه‌های كلاسی و توزیع در بخش‌های تخصصی در اولویت باشند، گفت: دانشجویان غیرخودگردان باید احساس كنند كه با پذیرش دانشجویان خودگردان شرایطشان بهتر می‌شود.

وی با اشاره به اعتراض یكی از دانشجویان مبنی بر اینكه دانشجویان خودگردان ملزم به گذراندن طرح نیستند، گفت: هیچ تفاوتی بین دانشجویان خودگردان با سایر دانشجویان در انجام تعهدات نیست و گذراندن طرح برای تمامی دانشجویان خودگردان، غیرخودگردان و دانشجویان دانشگاه آزاد الزامیست.

وزیر بهداشت در پایان از دانشگاه‌ها خواست تا در كشورهای دیگر همچون لبنان دانشگاه‌هایی را راه‌اندازی كنند تا جوانان مستعد مجبور نباشند در دانشگاه‌های بعضی از كشورها كه خروجی آنها چیزی به عنوان سواد نیست به تحصیل بپردازند.

 

منبع: خبرگزاری مهر