فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

همزمان با سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و آغاز هفته معلم، مراسم جشن روز استاد در مرکز دانشگاهی علمی کاربری اردکان در سالن اجتماعات هلال احمر این شهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه یزد، “ناصر صدرا ابرقویی” رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در این مراسم با گرامیداشت سالروز شهادت استاد مطهری، گفت: راهی که اساتید و معلمین پیشه کار خود ساخته‎‎اند، ادامه‌ راه انبیاء است و باید در این راه سفارشات پیامبر عظیم الشأن(ص) را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به این که استاد نمی‌تواند بدون شناخت ویژگی‌های انسانی، وظیفه خود را به طور صحیح انجام دهد، اظهار کرد: ‌استاد در کنار آموزش علمی و عملی به دانشجویان می‌بایست به مشکلات عاطفی آنان نیز توجه کند.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان افزود: اساتید باید علاوه بر این که دینداری را به عنوان یک اصل مهم در کار خود قرار می‎‎دهند، آشنایی با اصول روان‌شناسی و تربیتی، ادب، اخلاق و تقوا را مورد توجه خود داشته باشند.

به گفته وی، مرکز آموزش علمی کاربردی اردکان در طول 3.5 سال فعالیت خود بیش از ۲۵۰ فارغ‌التحصیل داشته و هم‎‎اکنون نیز با بیش از ۸۰۰ دانشجو و ۹۰ مدرس، یکی از مراکز موفق دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد به شمار می‎‎رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا