فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010
بسیاری از دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاههای استرالیا معتقدند مدرکی که برای به دست آوردنش پول زیادی پرداخت می کنند، کاربردی در آیند نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، به عقیده بسیاری از دانشجویانی که در دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی استرالیا مشغول به تحصیل هستند، هزینه تحصیل بسیار بالاست و مدرکی که در نهایت اخذ می کنند به نوعی «گران» است!

از آن گذشته کم نیستند دانشجویانی که خواستار آموزش مهارتهای بیشتر به جای تدریس مبانی نظری در دانشگاههای این کشور هستند.

بسیاری از کارشناسان امور آموزشی بر این باورند که دانشگاههای استرالیا و به طور کلی سیستم آموزش عالی این کشور از رقبای مطرح خود نظیر دانشگاه MIT و استنفورد عقب افتاده اند.

تنوع شیوه های آموزشی در دانشگاههای برتر دنیا از جمله آموزش آنلاین به ارتقای سطح کیفی این دانشگاهها و افزایش شهرت جهانی آنها منجر شده اما دانشگاههای استرالیا که شمار قابل توجهی از دانشجویان بین المللی را هم جذب خود کرده اند چندان فعالیتی در این زمینه ندارند.

همچنین در بسیاری از دانشگاههای طراز اول دنیا امکان جذب کادر آموزشی از طریق برگزاری آزمون های آنلاین و از راه دور فراهم آمده تا بدین ترتیب همگان شانس حضور در چنین دانشگاههایی را داشته باشند، مقوله ای که در سیستم آموزش عالی استرالیا توجهی به آن نمی شود.

منبع:خبرگزاری مهر