فروشگاه اینترنتی پرواز 09128501125 / 02122691010

توصیه‌ های دکتر پدرام به شما:
آزمون کنکور در راه است. خودتان را برای کنکور آماده کرده‌اید، اما هنوز استرس دارید و نمی‌دانید نتیجه آزمون‌تان چه خواهد شد. باید به خاطر داشته باشید که به جز درس خواندن و تمرین تکنیک‌های تست‌زنی، عوامل دیگری هم در نتیجه آزمون شما تاثیرگذار خواهند بود. پس با شناختن این عوامل، مدیریت آن‌ها را به دست بگیرید.

به خاطر داشته باشید استراحت در ساعات پیش از کنکور و نیز نحوه مطالعه قبل از آزمون می‌تواند در نتیجه کنکور داوطلبان اثرگذار باشد.

واقع‌بین باشید

داوطلبان کنکور باید از هر عاملی که باعث افزایش میزان اضطراب می‌شود، پرهیز کنند. این عوامل استرس‌زا می‌تواند درونی یا بیرونی باشد. شما باید به اندازه تلاشی که کرده‌اید از خودتان انتظار داشته باشید، زیرا چنانچه تلاش‌تان کم باشد و توقع بالایی داشته باشید، میزان استرس افزایش می‌یابد.

صبحانه بخورید

باید صبحانه را پیش از آزمون به طور کامل میل کنید و ساعات باقی مانده به آزمون را به فعالیتی اختصاص ندهید. اگر می‌خواهید مطالعه‌ای داشته باشید، بهتر است مطالب را سریع مرور کنید اما انرژی خود را صرف حفظ کردن آن‌ها نکنید.

تغذیه درست را فراموش نکنید

استفاده از غذاهایی که از نظر قندی مقوی هستند، در این روزها توصیه می‌شود. بهتر است از غذاهایی که تحریک کننده هستند و ممکن است بی‌قراری ایجاد کنند، مانند سس کچاپ و سوسیس و کالباس و انواع کنسروها و تن ماهی و مواد غذایی نفخ دار، پرهیز کنید.

خوب و کافی بخوابید

به دلیل تشدید استرس در این روزها، ممکن است اختلال در خواب افزایش یابد و برای مقابله با آن بهتر است به جای استفاده از داروهای خواب‌آور، از نوشیدنی‌های گرم استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای تقویت حافظه و نیز افزایش قدرت بازیابی اطلاعات، هشت تا ۱۰ ساعت خواب کافی قبل از جلسه‌ی کنکور داشته باشید.

خانواده‌ها مراقب باشند

خانواده‌ها نیز باید مراقب رفتارشان باشند و در مورد قبول شدن یا نشدن داوطلب بحثی به میان نیاورند. در این زمان بهتر است خانواده به فرزندان کنکوری خود آرامش بدهند و به آن‌ها یادآوری کنند که تلاش‌شان را کرده‌اند و مساله مهم تلاش و کوشش داوطلب است.

 

شکست‌ها را مرور نکنید

از آنجایی که اعضای خانواده در دسترس‌ترین افراد هستند، می‌توانند بیشترین حمایت و آرامش را برای داوطلب ایجاد کنند. صحبت نکردن در مورد امتحان، یادآوری نکردن شکست‌ سال‌های گذشته، یادآوری کردن موفقیت‌هایی که افراد داشته‌اند و… می‌تواند در ایجاد آرامش برای داوطلبان موثر باشد.

برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی مشاوره‌های دکتر پدرام می‌توانید به وب‌سایت شخصی ایشان به نشانی www.dr-pedram.com مراجعه نمایید.